Have a nice cry! W Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

2022-04-10 13:58

Tu można przyjść, usiąść i się wypłakać. A to dzięki wystawie Have a nice cry!, która powstała w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. To projekt duetu artystyczno-kuratorskiego: Ewy Mrozikiewicz i Bartosza Zimniaka.

Wystawa Have a nice cry! jest przede wszystkim o tym, że smutek, płacz i oczyszczanie ze złych emocji jest wskazane.

Tak naprawdę żadna emocja nie jest zła. To jest ważne, aby ich nie tłumić. W kulturze sukcesu emocje smutku i żalu są marginalizowane. Wszyscy mamy zawsze uśmiechnięte buzie i wydaje się, że wszystko jest super, a to  jest nieprawda.

Mówi Ewa Mrozikiewicz.

Centrum ekspozycji stanowi przytulna przestrzeń, która zachęca do wypoczynku i wyciszenia. Jej charakter podkreśla niebieski kolor.

Stworzyliśmy w galerii ekspozycję gabinetu terapeutycznego dla zmysłów. To ma być właśnie taka przestrzeń, w której można zanurzyć się w sobie, dotykając różnego rodzaju miłych materiałów, biorąc udział w aromaterapii, słuchając ballady o złotej rybce, która postanowiła uciec. Po zanurzeniu się w tych zmysłach zapraszamy do obejrzenia pozostałych prac, które przedstawiają sztukę współczesną.

Dodaje Bartosz Zimniak.

Wystawę można oglądać do 27 maja w Galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Skróty młodzieżowe 2022 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 12
Co oznacza skrót BTW?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE