Renters

i

Autor: Materiały prasowe

Renters

Ile kosztuje krótkoterminowy wynajem apartamentów? Te informacje są kluczowe!

2024-03-06 12:34 Materiał sponsorowany

Jeśli wybierasz się na urlop albo delegację do innego miasta, z dużą dozą prawdopodobieństwa zainteresuje Cię wynajem apartamentów. Na jakie koszty musisz się nastawić i w jaki sposób możesz zaoszczędzić, oszczędzając na standardzie? Sprawdźmy!

Dłuższy lub krótszy wyjazd? Wynajęcie apartamentu to dobry pomysł

Krótkoterminowy wynajem apartamentów to jeden z najważniejszych trendów we współczesnej branży turystycznej. Z jednej strony wynika to z rosnącego zapotrzebowania (bo w końcu uwielbiamy niezależność, jaką daje nam osobne, pełnoprawne mieszkanie), z drugiej – dużego zainteresowania samych inwestorów, którzy chętnie osiągają w ten sposób zyski. A to przekłada się również na sporą różnorodność. Znajdziesz zarówno luksusowe apartamenty na wynajem, jak i niewielkie, ekonomiczne kawalerki. Idealnie dostosujesz więc zakwaterowanie do swoich oczekiwań.

Z perspektywy osób planujących krótkotrwały pobyt apartament na wynajem oferuje więcej przestrzeni i wygody niż tradycyjny pokój hotelowy. Gwarantuje także możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków, co może być atrakcyjne dla gości z konkretnymi preferencjami żywieniowymi, ale pozwala również znacząco ograniczyć koszty pobytu. 

Z kolei przy dłuższych podróżach apartament staje się niemal jak drugi dom, oferując nie tylko miejsce do spania, ale również przestrzeń do życia, pracy czy relaksu. To szczególnie cenne dla osób podróżujących służbowo lub planujących długoterminowy pobyt w danej lokalizacji. Elastyczność i prywatność, jaką zapewnia wynajęcie apartamentu, są przy tym nie do przecenienia.

Ile kosztuje wynajem apartamentów? Sprawdzamy!

Pora przejść do konkretów. Bazując na wyszukiwarce platformy Renters specjalizującej się w wynajmie apartamentów, sprawdzimy, ile tak naprawdę trzeba będzie zapłacić za pobyt w różnych lokalizacjach. 

Rzucimy okiem zarówno na luksusowe apartamenty na wynajem, jak i na zdecydowanie bardziej budżetowe opcje, aby poznać realne ceny dostępne na tym intensywnie rozwijającym się rynku.

Morze na majówkę? Nie musi być drogo!

Majówka to okres, w którym wielu z nas wyrusza na krótszy wyjazd pozwalający na naładowanie baterii. Nic w tym dziwnego. Zaledwie kilka dni urlopu w pracy pozwala na zorganizowanie całkiem długiego wypoczynku. Ile będzie kosztować wynajęcie apartamentu nad morzem? 

W przypadku dwóch osób dorosłych 6 nocy w tym niezwykle obleganym terminie w Kołczewie można zarezerwować już za 2130 zł. Oczywiście otrzymujesz cały w pełni urządzony apartament. Więcej miejsca i luksusu zapewni wynajęcie piętra w domu znajdującym się w pobliżu plaży. 

Wyjazd będzie kosztował niespełna 2600 zł. Tyle samo trzeba będzie zapłacić za niewielki domek, który idealnie sprawdzi się w przypadku tego typu wyjazdów. Legendarne „paragony grozy” – przynajmniej jeśli chodzi o wynajem apartamentów, są, jak widać, mitem.

Tani wynajem apartamentów też na południu

Rzecz jasna drugą destynacją, którą chętnie wybieramy w tym terminie, są góry. A jeśli mowa o górach, to nie sposób pominąć stolicy Tatr, czyli Zakopanego. Ten sam termin, ta sama liczba gości, jednak tym razem inny prestiżowy adres (mówimy o samych Krupówkach). Koszt? 

Za 6 nocy trzeba będzie zapłacić 2007 zł. Oczywiście nie brakuje również propozycji w dzielnicach położonych dalej od głównej miejskiej arterii. Za domek, w którym komfortowo pomieszczą się 4 osoby, również nie trzeba będzie zapłacić fortuny. Cały wyjazd zamknie się w kwocie 3500 zł. Do dyspozycji pozostają przy tym różne atrakcje i przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki.