CD Projekt buduje nowy biurowiec na warszawskiej Pradze. Mamy pierwsze zdjęcia

CD Projekt - producent, wydawca i dystrybutor gier wideo, m.in. bestsellerowego Wiedźmina, buduje nową siedzibę na warszawskiej Pradze. Jako pierwszy został wybudowany wielopoziomowy parking z dachem do rekreacji. Biurowiec CD Projekt buduje Skanska. Całość ma być gotowa w I kwartale 2025 roku.

Spis treści

 1. CD Projekt z nową zieloną siedzibą
 2. Wielopoziomowy parking oddano już do użytku
 3. Biuro CD Projekt porośnięte roślinnością
 4. Kampus spod kreski Medusa Group

CD Projekt z nową zieloną siedzibą

CD Projekt to spółka giełdowa, do której należy m.in. spółka CD Projekt RED specjalizująca się w produkcji i dystrybucji gier wideo, a najbardziej znane to Wiedźmin czy Cyberpunk 2077. CD Projekt swoją siedzibę ma na warszawskie Pradze, przy ul. Jagiellońskiej, na terenie dawnych zakładów FSO Żerań. Firma kupiła tu w sumie 2,5 hektara terenu, na którym jeszcze w 2022 r. rozpoczęła inwestycję - budowę nowoczesnego kampusu, w skład którego wejdzie wielopoziomowy parking oraz biurowiec - nowa siedziba CD Projektu. Projekt architektoniczny kompleksu opracowało śląskie biuro Medusa Group. Generalnym wykonawcą budowy budynku biurowego będzie spółka Skanska.

Biurowiec CD Projekt autorstwa Medusa Group

i

Autor: proj. Medusa Group Biurowiec CD Projekt autorstwa Medusa Group

Wielopoziomowy parking oddano już do użytku

Realizacja inwestycji CD Projekt ruszyła jeszcze w 2022 r. W pierwszym etapie rozpoczęto budowę parkingu. Docelowo nie będzie to jednak zwykły parking. Architekci z Medusa Group zaprojektowali obiekt składający się z dwóch kondygnacji podziemnych oraz dwóch nadziemnych, pokrytych perforowaną blachą polerowaną o nieregularnym profilu. Od zachodu przewidzieli tarasowe uskoki gęsto obsadzone pnączami, a na dachu przestrzeń rekreacyjną z wydzieloną strefą do uprawiania crossifitu oraz organizowania spotkań i pracy na świeżym powietrzu. W strefie rekreacyjnej zaplanowano boisko do koszykówki. Przestrzeń na dachu będzie ogrodzona lekką, ażurową siatką, która również ma być porośnięta pnączami.

Parking właśnie został oddany do użytku - zobacz jak wygląda.

Biuro CD Projekt porośnięte roślinnością

Będzie to biurowiec sześciokondygnacyjny o powierzchni 6000 m², z przewagą drewna w konstrukcji, szkła, a przede wszystkim zieleni. Poszczególne kondygnacje pozbawione zostały wewnętrznych słupów i ścian nośnych, aby łatwiej było adaptować je do aktualnych potrzeb i ewentualnych zmian. Wzdłuż przeszklonych elewacji projektanci zaplanowali porośnięte zielenią balkony. Duże, rozsuwane okna pozwolą dodatkowo wykorzystywać powietrze zewnętrzne do naturalnego chłodzenia pomieszczeń oraz stworzą wyjątkową przestrzeń do pracy. Wszystkie rośliny porastające budynek maja być podlewane retencjonowaną deszczówką.

Generalnym wykonawcą tej inwestycji będzie spółka Skanska. Jak podaje spółka Skanska prace zakończą się w pierwszym kwartale 2025 r.

CD Projekt nowa siedziba

i

Autor: proj. Medusa Group Parking CD Projekt już jest gotowy. Tak przedstawiały go wizualizacje

Kampus spod kreski Medusa Group

Będzie to przestrzeń może nie tak futurystyczna, jak projekty gier studia CD PROJEKT RED, ale w pełni nowoczesna, funkcjonalna i maksymalnie elastyczna do komfortowej pracy biurowej. - Uwzględniamy specyficzne warunki pracy przemysłu gier video i staramy się sprostać ambicjom inwestora w zakresie stworzenia architektury, będącej wizytówką przyszłego kampusu firmy – zapewnia Przemo Łukasik, współtwórca pracowni Medusa Group.

Bryłę nowego biurowca ma cechować umiar. Sześciokondygnacyjny budynek przyjął prostą, prostopadłościenną formę, co wynika z założenia projektowego o jak najmniej agresywnej ingerencji w otoczenie.

Wartością dodaną projektu będzie niewątpliwie zieleń. Wzdłuż wszystkich przeszklonych elewacji architekci zaprojektowali - wykonane w konstrukcji drewnianej - zielone tarasy. Będą dostępne dla wszystkich pomieszczeń biurowych. Przestronne, rozsuwane okna zapewnią dużą ilość światła dziennego, a bezpośredni dostęp do świeżego powietrza umożliwi naturalne chłodzenie pomieszczeń. Balkony będą cofnięte w głąb fasady, zapobiegając zbytniemu nasłonecznieniu i nagrzewaniu wnętrz. 

Aktywizacja zdegradowanej, poprzemysłowej dzielnicy Warszawy, otwartość wobec jej mieszkańców, nacisk na rozwiązania proekologiczne i niskoemisyjne oraz odpowiedzialność i troska o naturę to podstawowe założenia projektowe kolejnych etapów inwestycji, w których również swój udział będzie miała Medusa Group.

Charakterystyka obiektu
 • Lokalizacja: Warszawa, Żerań
 • Architekci: Przemo Łukasik, Łukasz Zagała
 • Współpraca autorska: Wojciech Funkiewicz, Magdalena Kołłątaj, Jan Wichrowski, Marta Boryczka, Agnieszka Kuczyńska, Agnieszka Majcher-Lisowicz, Michał Sokołowski, Michał Laskowski, Mateusz Małecki, Krzysztof Weber, Michał Gawron, Tymoteusz Sapa, Aleksandra Mazur
 • Inwestor: CD PROJEKT S.A.
 • Generalny wykonawca budynku biurowego: Skanska SA
 • Architektura krajobrazu: Florabo, KASS
 • Konstrukcja i instalacje: WSP Polska
 • Projekt fasady: Studio Profil
 • Drogi: Civil Transport Designers s.c.
 • Ochrona p.poż.: PROTECT
 • Powierzchnia użytkowa: budynek: 5611,12 m²
 • Projekt: 2020-2022
 • Realizacja: 2022-2025
Źródło: CD Projekt buduje nowy biurowiec na warszawskiej Pradze. Mamy pierwsze zdjęcia