W Ostródzie przybędzie miejsc pracy. Rozbudowuje się stocznia

2022-11-21 15:31
ostroda yacht
Autor: Ostróda Yacht

Największy pracodawca w powiecie ostródzkim, spółka Ostróda Yacht, mimo kryzysu bardzo dobrze sobie radzi i planuje rozbudowę. Ma powstać kolejna hala produkcyjna.

Zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy hali produkcyjnej, obejmującej rozbudowę o nową halę produkcyjną. Burmistrz Miasta Ostróda, wystąpił pismem m.in. do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie o wydanie opinii w sprawie stwierdzenia obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, a w przypadku stwierdzenia takiego obowiązku, o określenie zakresu raportu o oddziaływaniu na środowisko wnioskowanego przedsięwzięcia.

Ostródzka stocznia zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników. Roczna produkcja to ponad 4000 jednostek pływających. Zakład jest częścią francuskiego koncernu Beneteau. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami spółki będzie zatrudniała jeszcze więcej osób.

Atak zimy w Bydgoszczy

Jak dobrze znasz film "Psy"? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 8
Jakie miasta pełniły rolę plenerów podczas produkcji filmu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE