Świecące dzieci na iławskich ulicach! Zadbała o to policja

2022-09-28 14:32
Świecące dzieci na iławskich ulicach! Zadbała o to policja
Autor: KPP Iława

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo powracających po przerwie wakacyjnej dzieci odwiedzają placówki oświatowo – wychowawcze. Do omawianych przez nich tematów należą zasady poruszania się po drodze oraz konieczność obserwowania zachowań innych uczestników ruchu.

Policjanci na terenie całego kraju jak również powiatu iławskiego już od pierwszych dni nauki pełnią służbę w rejonach szkół i przedszkoli. Obserwują czy piesi jak i kierowcy poruszają się zgodnie z zasadami ruchu drogowego i spotykają się z dziećmi, aby zasady te z nimi omówić. I tak w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły 2022” policjanci odwiedzają przedszkolaków jak i uczniów szkół z powiatu iławskiego. 

Funkcjonariusze podczas rozmów z dziećmi przypominają o podstawowych zasadach ruchu drogowego. Tłumaczą, z jakimi zagrożeniami można się  spotkać podczas drogi do i ze szkoły. Zdarza się, że dzieci, szczególnie te młodsze nie mają świadomości zagrożeń i zajęte np. rozmową z rówieśnikami wchodzą nagle na jezdnię.

Świecące dzieci na iławskich ulicach! Zadbała o to policja
Autor: KPP Iława

Funkcjonariusze uczą więc, jak prawidłowo zachować się przed przejściem dla pieszych, zanim wejdziemy na pasy. Zachęcają też do noszenia elementów odblaskowych, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno - zimowych, kiedy nasza widoczność przy szybko zapadającym zmroku jest znacznie mniejsza.   

Spotkania profilaktyczno – edukacyjne z dziećmi będą kontynuowane przez cały rok szkolny, a wszystko po to, aby utrwalić w nich nawyki prawidłowych i bezpiecznych zachowań.

QUIZ. Gwara podlaska. Spróbuj zrozumieć chociaż połowę z tych słów

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Mieszkańcy Białegostoku...
Hity poprawiające nastrój jesienią. Dzięki nim twój dzień stanie się lepszy!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE