Pożar w hali dawnych IZNS w Iławie. Są spore straty [ZDJĘCIA]

2022-01-12 9:51

11 stycznia około 17:00 do strażaków wpłynęła informacja, że pali się instalacja elektryczna w obiekcie po dawnym IZNS przy ul. Grunwaldzkiej.

Ogień wybuchł w niewielkim biurze, które było integralną częścią zakładowej hali. Odbywała się w niej obróbka metalu.

Trzech pracowników próbowało stłumić pożar gaśnicami. Nie udało się, zatem opuścili halę jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

Na miejscu pracowali strażacy z pięciu zastępów: OSP Iława, OSP Ławice i jednostki ratowniczo-gaśniczej z Iławy. Strażacy mogli wejść do hali dopiero po odłączeniu prądu i wówczas działania polegały głównie na uniemożliwieniu rozprzestrzeniania się ognia. Konieczna była rozbiórka podwieszanego sufitu - strażacy musieli sprawdzić, czy nie ma w nim zarzewia ognia. Po przewietrzeniu pomieszczeń jeszcze raz sprawdzono, czy nie występuje zagrożenie pożaru - podsumowuje Krzysztof Rutkowski, rzecznik iławskiej Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Zarządcy ocenili straty na 30.000 zł, w tym elementy konstrukcyjne budynku - na ok. 10.000 zł.

QUIZ o Azji. Trudne pytania. Dasz radę zdobyć 7 punktów?

Pytanie 1 z 10
Najwyższym szczytem Azji jest... ?
Podwyżki gazu o 700%

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE