Policjant z iławskiej grupy SPEED dogonił motocyklistę ... na rowerze! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-05-31 11:46

Próba ucieczki przed policyjnym patrolem, szybka jazda motocyklem, brak uprawnień i jazda pod wpływem alkoholu to przewinienia, za które odpowie przed sądem 23-latek.

W piątek (28.05.2021r.) policjanci z grupy SPEED podczas patrolowania miejscowości Chełmżyca, zauważyli motocyklistę jadącego zdecydowanie za szybko. Tam, gdzie obowiązywało 30 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 120 km/h.

Policjanci dali znak do zatrzymania się, aby przeprowadzić kontrolę drogową. Mężczyzna pomimo użytych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się, wręcz zaczął uciekać, zjechał na drogę gruntową w kierunku posesji, następnie na pole.

Jeden z funkcjonariuszy wyskoczył z radiowozu, po czym pożyczył rower z posesji, którym dogonił kierującego motocyklem. Policjanci zatrzymali 23-latka.

W trakcie czynności okazało się, że jazda z nadmierną prędkością, to nie jedyne przewinienie mieszkańca gminy Susz. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem i prowadził pojazd mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kodeks karny za samo nie zatrzymanie się do kontroli drogowej przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziw dla policjanta jest tym większy, że jak widać na zdjęciach, rower był zwykłą damką - bez przerzutek, czy wspomagania elektrycznego!

Czy zdałabyś test na kartę rowerową?

Pytanie 1 z 10
Droga dla rowerów to:
Policjant z grupy SPEED rowerem dogonił motocyklistę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE