szpital ostróda

i

Autor: archiwum ostródzkiego szpitala Przybywa zarażonych pacjentów w szpitalu w Ostródzie. Znów będzie jednoimienny?

Pacjentka uciekła ze szpitala zakaźnego w Ostródzie. Została złapana

2020-03-13 12:20

Na szczęście okazało się, że kobieta, która samowolnie oddaliła się ze szpitala nie ma koronawirusa. Jej test był ujemny.

Kiedy okazało się, że jedna z pacjentek zakaźnego szpitala opuściła placówkę wezwano natychmiast ostródzkich policjantów. Funkcjonariuszom udało się szybko odnaleźć kobietę Jak się okazało pacjentka nie czekając na wypis i dokumenty medyczne po przeprowadzonych badaniach, postanowiła sama opuścić szpital i wrócić do domu.

- Wobec kobiety nie zastosowano żadnych sankcji  - mówi Anna Balińska, oficer prasowy KPP Ostróda. - Pacjentka została zatrzymana i odwieziona do szpitala. Otrzymaliśmy też informację ze szpitala, że po przeprowadzeniu badań, wykluczono u tej kobiety zakażenie koronawirusem.

W szpitalu zakaźnym w Ostródzie przebywają obecnie cztery osoby zarażone koronawirusem: to trzy kobiety i jeden mężczyzna - obywatel Niemiec.

Urząd Wojewódzki w Olsztynie potwierdził dziś iż u kobiety, która samowolnie opuściła szpital, wynik testu na obecność koronawirusa jest ujemny. Została już wypisana do domu, gdzie będzie odbywać kwarantannę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE