Zdjęcia na planie Riverdale 5 przerwane! Powodem znów koronawirus. Co dalej z 5 sezonem?

2020-09-30 12:34 mm
Lili Reinhart z obsady serialu Riverdale
Autor: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Radość fanów serialu Riverdale nie trwała długo. Niecały miesiąc po rozpoczęciu zdjęć do nowego sezonu produkcja została wstrzymana! Kolejny raz w realizacji zdjęć przeszkodziła pandemia koronawirusa, a konkretnie... testy na obecność SARS-CoV-2, jakie regularnie muszą wykonywać pracujący na planie aktorzy i członkowie ekipy filmowej.

Koronawirus nie oszczędza nikogo - także fanów serialu Riverdale wyczekujących z niecierpliwością na nowe odcinku swojej ukochanej produkcji.

Kiedy po niemal półrocznej przerwie ekipa producencka i obsada Riverdale wróciła na plan, wydawało się, że nic już nie przeszkodzi realizacji i wkrótce obejrzymy brakujące dwa odcinki czwartego sezonu oraz nowe epizody z sezonu 5. Gorączka wokół produkcji wzrosła, kiedy Lili Reinhart zdradziła, że w nowym sezonie czeka nas aż siedmioletni przeskok czasowy w fabule.

Odcinki sezonu 5 Riverdale zapowiadają się niezwykle ciekawie, ale... niestety najprawdopodobniej poczekamy na nie nieco dłużej, niż zakładano. I znów obwiniać możemy za to Covid-19.

Prace na planie Riverdale 5 wstrzymane

Ostatniego dnia września w sieci pojawiła się wiadomość, jakiej fani Riverdale z pewnością woleliby nie słyszeć. Okazało się, że dopiero co rozpoczęte zdjęcia do 5. sezonu serialu musiały zostać przerwane!

Nowe odcinki Riverdale kręcone są w kanadyjskim Vancouver. Władze Kanady zezwoliły na wznowienie prac pod kilkoma warunkami. Jednym z nich była dwutygodniowa kwarantanna, jaką musieli odbyć wszyscy obecni na planie członkowie ekipy.

Kolejnym warunkiem były regularnie przeprowadzane testy na obecność koronawirusa. Niestety w międzyczasie liczba zakażeń na całym świecie zaczęła gwałtownie wzrastać - również w Kanadzie. W związku z tzw. drugą falą zachorowań, władze tego kraju przeprowadzają znacznie większą liczbę testów, niż kilka tygodni temu.

Na obecność koronawirusa badane są m.in. dzieci, które niedawno wróciły do szkół. Wyniki testów robionych uczniom mają dla władz priorytet, a laboratoria nie wyrabiają się z bieżącą pracą, dlatego testy ekipy Riverdale muszą zaczekać, a to wstrzymuje prace na planie całego serialu!

Jak donosi Variety, problem dotyczy nie tylko serialu Riverdale, ale także innych produkcji Warner Bros., między innymi Batwoman. Przedstawiciele wytwórni zapewniają jednak, że wstrzymanie prac na planach zdjęciowych jest tylko chwilowe i wkrótce ekipy wrócą do kręcenia nowych odcinków.

Trzymamy za słowo!

NAJNOWSZE