Zagraniczne gwiazdy, które mają polskie korzenie. Wiedzieliście, że jest ich tak dużo?

2020-04-05 21:00 es
Tajemnicze zagraniczne gwiazdy Hotplota.pl
Autor: hotplota.pl Tajemnicze zagraniczne gwiazdy Hotplota.pl

Zawsze, gdy polska gwiazda rusza na podbój Hollywood, czujemy dumę i trzymamy kciuki. A przecież wśród największych gwiazd polaków i polek nie brakuje. Sprawdźcie, w kim płynie biało czerwona krew.

Zrobienie kariery w rodzinnym kraju to nie lada wyzwanie. A podbicie zagranicy? To dopiero mega wyczyn! Dlatego za każdym razem, gdy słyszmy, że polska gwiazda rusza na podbój Hollywood, trzymamy kciuki i jesteśmy dumni. A prawda jest taka, że już mamy szerokie grono rodaków wśród topowych gwiazd.

Nie brakuje gwiazd, które robią międzynarodową karierę, a w ich żyłach płynie polska krew. Niektórzy mają swojsko brzmiące nazwiska, a po innych nigdy byśmy się nie spodziewali, że ich korzenie sięgają do kraju nad Wisłą.

Gwiazdy, które mają polskie korzenie

Kristen Bell

Gwiazda znana z takich filmów jak "Burleska", "Deadwood" czy "Miasto tajemnic" ma polskie korzenie. Jej dziadkowie ze strony mamy pochodzili z wioski pod Sieradzem, skąd wyemigrowali do USA.

Zac Efron

Nastolatki z Polski pokochały go za rolę w "High School Musical". A wiedzieliście, że pradziadkowie gwiazdora wyemigrowali z Polski do Stanów Zjednoczonych? To znaczy, że Zac Efron ma polskie korzenie.

Scarlett Johansson

Gwiazda "Avengersów" pochodzi z Europy środkowo wschodniej. Mama aktorki wywodzi się z żydowskiej rodziny o polsko-białoruskich korzeniach. Dziadek stryjeczny Johansson zginął z całą rodziną w getcie w Warszawie.

Shia LaBeouf

Chociaż nazwisko aktora w ogóle nie brzmi swojsko, to Shia LaBeouf ma przodków z naszego kraju. Jego dziadek ze strony matki był polskim Żydem, który dorastał w Białymstoku, a później przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych.

Gwyneth Paltrow

Aktorka ma polskie korzenie ze strony swojego taty. Jego rodzina wyemigrowała do USA z Białorusi i Polski.

John Krasinski

Gwiazdor takich filmów jak "Holiday" czy "Pożyczony narzeczony" ma polskie korzenie. Z naszych stron pochodzi tata aktora, natomiast jego matka pochodzi z Irlandii.

NAJNOWSZE