MeBeast

i

Autor: Screen/YouTube/MrBeast MeBeast zapłacił za operację oczu 1000 osób

Youtuber zapłacił za operacje 1000 osób. 24-latek odmienił ich życie

2023-02-01 14:01

MrBeast jest influencerem, który w sieci szerzy dobro, a pieniądze chętnie przeznacza na pomaganie innym. Właśnie przyczynił się do tego, że 1000 osób odzyskało w pełni lub po części utracony wzrok.

MrBeast, a właściwie Jimmy Donaldson ma zaledwie 24 lata, a pomógł już tysiącom osób. Znany YouTuber działa w mediach, aby pomagać najbardziej potrzebującym. Dzięki swojej działalności gromadzi wielu obserwujących. Na Instagramie jego aktywność śledzi 23 milionów użytkowników, a na YouTubie jego kanał subskrybuje 131 milionów osób. Z pewnością wielu nowych obserwatorów przybyło po jego ostatniej, wielkiej akcji, która polegała na wyleczeniu wzroku 1000 wybranych osób.

MrBeast wysłał pod nóż 100 osób. Dzięki niemu odzyskali wzrok

MrBeast niedawno opublikował wideo, które przysporzyło mu milionowe wyświetlenia, a media w Polsce i zagranicą rozpisują o dobroczynnej akcji skierowanej do osób, które zmagały się z zaćmą. To choroba, która polega na mętnieniu soczewki, co prowadzi do częściowej lub całkowitej utraty wzroku. Zmiany są jednak odwracalne, a w tym celu wykonuje się zabieg, dzięki któremu pacjent odzyskuje wzrok. To powszechny zabieg, a jego koszt wynosi od 2500 do 7500 tysiąca złotych. Nie wszystkich jednak stać na taki wydatek.

MrBeast postanowił pomóc tym, którzy znaleźli się w potrzebie i zafundował 1000 osobom zabieg, który odmienił ich życie. Na filmiku, który opublikował na YouTubie można zobaczyć nieopisaną radość i wdzięczność tych osób. Z influencerem współpracował okulista i chirurg Jeff Levenson, który uświadomił widzów, jak wiele osób cierpi na zaćmę: "Połowę osób ślepych na świecie stanowią ludzie, którzy potrzebują 10-minutowej operacji".

Do akcji, MrBeast wybrał 1000 osób z całego świata - z Meksyku, Nambii, Brazylii, Wietnamu, Kenii, Indonezji czy Hondurasu. Wykonanie wszystkich operacji trwało trzy tygodnie, a przy projekcie współpracowała organizacja non-profit SEE International.

Michał Szczygieł z przytupem rozpoczął 2023 rok. Nowe Sytuacje, tylko na ESKA.pl
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE