Wentworth Miller z "Prison Break" ma autyzm. Aktor dowiedział się mając 48 lat

2021-07-28 14:56 mm
Wentworth Miller
Autor: Allstar/Graham Whitby Boot/Mary Evans Picture Library/East News

Znany z serialu "Skazany na śmierć" ("Prison Break") Wentworth Miller wyznał, że zdiagnozowano u niego autyzm. Wiadomość jest szokująca nie tylko dla fanów, ale i dla samego aktora. Wentworth Miller wkrótce kończy 50 lat! Autyzm zdiagnozowano u niego dopiero w ubiegłym roku. Jak to możliwe?

8 lat temu gwiazdor "Prison Break" przyznał publicznie, że jest gejem. Coming out aktora to jednak nic w porównaniu z ostatnim jego wyznaniem. Wentworth Miller dowiedział się niedawno, że jest osobą z autyzmem!

Wentworth Miller nie kryje, że wiadomość była dla niego zaskoczeniem. Zaznacza jednak, że oficjalna diagnoza nastąpiła po tym, jak sam zaczął podejrzewać u siebie autyzm.

Wentworth Miller dowiedział się, że ma autyzm

Znany z serialu "Skazany na śmierć" aktor opublikował obszerny post, w którym wyjawił, jak dowiedział się o tym, że jest autystą. Wentworth Miller opisał też, jakie ma to dla niego znaczenie.

Nie jest to rzecz, jaką chciałbym zmienić. Zrozumiałem, że bycie autystą ma kluczowe znaczenie dla tego, kim jestem i co osiągnąłem

- pisze aktor.

Przy okazji Wentworth Miller krytykuje niedoskonały system diagnostyki. Jego zdaniem proces trwa zbyt długo.

Był to długi, wadliwy proces wymagający zmian. MOIM ZDANIEM. Jestem mężczyzną w średnim wieku. Nie pięciolatkiem

- pisze aktor. Miller zaznacza, że ma świadomość, iż w jego przypadku i tak poszło to sprawniej, bo w odróżnieniu do większości osób może pozwolić sobie na lepszą diagnostykę.

Wentworth Miller skończył niedawno 49 lat. Od roku 2005 aktor grał główną rolę w serialu "Skazany na śmierć". Łącznie powstało 5 sezonów tej produkcji.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 23.07.2021
NAJNOWSZE