Mąż Tommy Dorfman wspiera ją po zmianie płci. "Jestem z ciebie dumny"

2021-07-26 9:28 kp
Tommy Dorfman
Autor: Jamie McCarthy/Getty AFP/East News

Znana z serialu 13 powodów Tommy Dorfman ogłosiła oficjalnie w ubiegłym tygodniu, że jest transpłciową kobietą. Tommy nie ukrywała wcześniej swojej tranzycji i relacjonowała ją otwarcie na Instagramie. Teraz, gdy czuje się już kobietą psychicznie i fizycznie, ciepłe słowo wobec niej wyraził publicznie jej mąż, Peter Zurkuhlen.

Tommy Dorfman oficjalnie ogłosiła, że identyfikuje się jako transpłciowa kobieta i od teraz będzie przyjmowała wyłącznie role kobiece. Aktorka najbardziej znana była dotąd z roli Ryana Shavera w produkcji 13 powodów, jednak teraz przyznaje, że po tranzycji nie jest w stanie i nie chce przekonująco wcielać się w role męskie.

Tommy Dorfman udzieliła obszernego wywiadu w magazynie Time i wystąpiła w sesji zdjęciowej. Fani aktorki od dawna mogli obserwować jej przemianę, którą otwarcie relacjonowała wcześniej na Instagramie.

Przez ostatni rok w swoim życiu prywatnym identyfikowałam się i żyłam jako kobieta - kobieta transseksualna. To zabawne myśleć o tym jako o wychodzeniu z szafy, ponieważ ja nigdy w tej szafie nie byłam. Dziś postrzegam to jako ponowne przedstawienie się sobie jako kobieta, już po korekcie płci. Coming out zawsze jest widziany jako jakieś wielkie "odkrycie", ale ja nigdy nie byłam "zakryta". Dziś wyjaśniam: Jestem transpłciową kobietą. Moje zaimki to: ona/jej. Nazywam się Tommy.

- wyjaśniła w wywiadzie.

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY

Mąż Tommy Dorfman zabiera głos

W 2016 roku Tommy Dorfman wyszła za mąż za Petera Zurkuhlena. W wywiadzie z Time Tommy opowiedziała o tym, jak ich relacja zmieniła się po jej tranzycji. Okazuje się, że para zdecydowała o rozstaniu i przemiany ich związku w przyjaźń.

Dzikie jest mieć 29 lat i znowu przechodzić przez okres dojrzewania. W niektóre dni czuję się, jakbym miała 14 lat. W wyniku tej zmiany rodzaje romantycznych związków, których szukam, są inne. Byłam w dziewięcioletnim związku, w którym uważano mnie za bardziej osobę o męskim ciele, z gejem. Bardzo go kocham, ale uznaliśmy, że jako transpłciowa kobieta to, co mnie interesuje, niekoniecznie znajduje odzwierciedlenie w gejach. Odbyliśmy więc niesamowite rozmowy, aby na nowo zdefiniować nasz związek jako przyjaciół. Przemiany wyzwalają i wyjaśniają.

- powiedziała Tommy Dorfman w wywiadzie.

Peter Zurkuhlen wyraził już swoje wsparcie dla aktorki na Instagramie. Napisał:

Tak wiele miłości. Jesteś cudowna i jesteś w pełni sobą. Jestem z ciebie dumny

NAJNOWSZE