Tommy Dorfman ogłosiła, że jest transseksualną kobietą. Kim jest aktorka "13 powodów"?

2021-07-23 21:17 kp
Tommy Dorfman
Autor: JEAN-BAPTISTE LACROIX/AFP/East News

Tommy Dorfman, znana z serialu 13 powodów, ogłosiła oficjalnie na swoim profilu na Instagramie, ze identyfikuje się jako transseksualna kobieta. W ostatnich miesiącach Tommy pokazywała fanom w sieci swoją przemianę zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Teraz poprosiła, aby zwracać się do niej z użyciem zaimków ona/ jej.

Tommy Dorfman jest gwiazdą najnowszego numeru magazynu Time. Powód, dla którego gwiazda pojawiła się w numerze, jest bardzo ważny. Tommy Dorfman z 13 powodów ogłosiła bowiem, że identyfikuje się jako transseksualna kobieta. Aktorka ma za sobą tranzycję płciową.

Tommy Dorfman od dawna jest aktywną orędowniczką praw osób LGBTQIA+. Sama jako osoba transseksualna robi wiele, by poprawić sytuację innych ludzi przechodzących proces zmiany płci. Aktorka zdradziła, że w swoim życiu prywatnym już od roku identyfikowała się i żyła jako kobieta. Gwiazda postanowiła nie zmieniać imienia, do którego jest bardzo przywiązana.

Tommy Dorfman z 13 powodów jest transseksualna

Przez ostatni rok w swoim życiu prywatnym identyfikowałam się i żyłam jako kobieta - kobieta transseksualna. To zabawne myśleć o tym jako o wychodzeniu z szafy, ponieważ ja nigdy w tej szafie nie byłam. Dziś postrzegam to jako ponowne przedstawienie się sobie jako kobieta, już po korekcie płci. Coming out zawsze jest widziany jako jakieś wielkie "odkrycie", ale ja nigdy nie byłam "zakryta". Dziś wyjaśniam: Jestem transpłciową kobietą. Moje zaimki to: ona/jej. Nazywam się Tommy.

- powiedziała.

Aktorka oznajmiła, ze od teraz będzie przyjmowała wyłącznie role kobiece.

Oddzielenie mojej osobistej tranzycji i tranzycji zawodowej nie jest możliwe, ponieważ moje ciało i twarz są połączone z karierą. Najbardziej kojarzona jestem z rolą wrednego poety-geja w operze mydlanej i obawiałam się, że przez tranzycję w życiu osobistym stracę jakąkolwiek karierę. Ale nie jestem już dłużej zainteresowana graniem męskich postaci.

- powiedziała w Time.

Tommy Dorfman urodziła się w 1992 roku i najbardziej znana jest z roli Ryana Shavera w serialu 13 powodów. Pochodzi z żydowskiej rodziny z Atlanty.

NAJNOWSZE