To nie Jungkook z BTS, a Robert Pattinson jest najpiękniejszym mężczyzną świata? Są dowody!

2020-02-05 10:46 mw
Robert Pattinson najpiękniejszym mężczyzną świata
Autor: J.M. HAEDRICH/SIPA/SIPA/East News, Rex Features/East News

Czy Jungkook jest najpiękniejszym mężczyzną świata? Brytyjscy naukowcy twierdzą, że to nieprawda. Za wzór męskiego piękna uczeni wskazują brytyjskiego aktora, Roberta Pattinsona! Dlaczego to właśnie on, ich zdaniem, zasługuje na tytuł największego męskiego ciacha na świecie? Świadczyć o tym mają twarde naukowe dane, a konkretnie - proporcje i odległości poszczególnych części twarzy.

Brytyjscy naukowcy najwyraźniej oszaleli. Twierdzą, że to nie Jungkook z BTS, a Robert Pattinson jest najpiękniejszym mężczyzną świata!

Kiedy Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik wyśmiali plebiscyt na największe męskie piękno, które w roku 2019 wygrał Jungkook z południowokoreańskiej supergrupy BTS, w mediach społecznościowych zawrzało. Gwiazdom DDTVN zarzucano rasizm, a żarty z Jungkooka odbiły się szerokim echem - nie tylko w Polsce, ale także w mediach na całym świecie.

Jak dobrze pamiętamy, afera zakończyła się zwolnieniem reportera i oświadczeniem z przeprosinami Kalczyńskiej i Sołtysika dla "Pana Jungkooka" oraz fanów K-popu.

JUNGKOOK JUŻ NIE NAJPIĘKNIEJSZY?

Brytyjscy naukowcy najwyraźniej nie śledzili afery z DDTVN i nie zdają sobie sprawy z potęgi BTS Army, bo oto ogłosili, że to wcale nie Jungkook z BTS jest najpiękniejszym mężczyzną świata. Ich zdaniem na tytuł ten zasługuje Robert Pattinson!

Badacze popierają swoją opinię twardymi naukowymi danymi. Naukowcy z Centre For Advanced Facial Cosmetic And Plastic Surgery postanowili zbadać, jakie parametry i proporcje męskiej twarzy można uznać za idealne. W grę wchodziły np. oczy, brwi, nos, usta, podbródek, szczęka i kształt twarzy. Okazuje się, że wymiary Roberta Pattinsona spośród wszystkich przebadanych gwiazd odpowiadają najbardziej tym, które za idealne uznawano w starożytnej Grecji :)

Nie wiemy, czy naukowcy brali pod uwagę Jungkooka. Wiemy natomiast, że za Pattinsonem uplasowali się gwiazda „Wiedźmina” Henry Cavill, Bradley Cooper i Brad Pitt.

NAJNOWSZE