Szef Twittera, Jack Dorsey, przekazał MILIARD DOLARÓW na walkę z koronawirusem! Nie tylko!

2020-04-07 23:39 nk
Jack Dorsey
Autor: AP/Associated Press/East News

Współzałożyciel i dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, właśnie przebił wszystkie inne datki przekazane przez prywatne osoby na walkę z pandemią SARS-Cov-2! Genialny programista przekazał miliard dolarów na ten cel, ale ma także plan na dalsze wspieranie potrzebujących! I łatwo można sprawdzić, na co dokładnie idą jego pieniądze...

Pandemia nowego koronawirusa, SARS-CoV-2, paraliżuje życie społeczne, gospodarcze i kulturalne świata, a także służbę zdrowia, która toczy heroiczną walkę o zdrowie i życie setek tysięcy ludzi.

Wiele osób wspiera walkę z zarazą w miarę swoich możliwości. Oczywiście większość z nas przekazuje na ten cel skromne kwoty, adekwatne do swoich możliwości finansowych. Jednak także zamożni ludzie na szczęście nie żałują grosza na ten ważny cel. Walkę z pandemią wsparli m.in. Anna i Robert Lewandowscy, Kylie Jenner, Kim Kardashian i Kanye est, Blake Lively i Ryan Reynolds, Rihanna, Gwyneth Paltrow, Justin Bieber i Hailey Bieber, Britney Spears, Justin Timberlake, Miley Cyrus, Rita Ora, Ciara, Eva Mendes, Arnold Schwarzenegger i Lady Gaga.

Szef Twittera bije rekord!

Absolutny rekord, jeśli chodzi o kwotę przekazaną na walkę z koronawirusem, pobił właśnie współzałożyciel i dyrektor generalny serwisu społecznościowego Twitter! Jack Dorsey wpłacił na ten cel MILIARD DOLARÓW! Jak sam przyznaje, to ponad 1/4 jego całego majątku (ok. 28%)!

Dorsey ma precyzyjny plan, co ma stać się z resztą przekazanych przez niego pieniędzy, kiedy pandemia zostanie już opanowana. Fundusze mają być rozdysponowane na inne ważne cele społeczne, takie jak: zdrowie i edukacja dziewcząt i gwarancja najniższego wynagrodzenia dla każdego obywatela USA.

Dodatkowo Jack Dorsey utworzył dostępny dla wszystkich dokument Google, dzięki któremu można monitorować, jak dokładnie są rozdysponowywane pieniądze przekazane przez szefa Twittera.

Wszystkie informacje przekazał oczywiście za pośrednictwem Facebooka Instagrama Twittera.

28% majątku... Dużo?

Hotplota 7 IV

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE