Hollywood bije się o szczepionki na koronawirusa! Znani i bogaci są w stanie zapłacić majątek

2021-01-27 13:42 kp
Kolejka po szczepionkę w Los Angeles
Autor: AP/Associated Press/East News

W wielu krajach świata trwa proces szczepienia przeciwko koronawirusowi, który w końcu ma szansę uwolnić nas od pandemii. W Los Angeles szczepionki trafiły do kolejnych gwiazd, które zakwalifikowały się już od szczepienia ze względu na swój wiek. Chętnych do wejścia przed kolejkę jednak nie brakuje - hollywoodzkie elity są w stanie zapłacić wiele, by zdobyć już odporność.

Po bardzo trudnym ubiegłym roku szczepionka na koronawirusa daje nadzieję, że świat będzie mógł wrócić do normalności, a Covid-19 nie będzie już zagrażał ludziom. W kolejkę po szczepienie ustawiają się kolejno ci, którzy są najbardziej narażeni na zachorowanie - medycy czy osoby starsze. O tym, jak pożądana jest szczepionka, świadczy fakt, że każde zaszczepienie poza kolejnością wzbudza ogromny sprzeciw. Tego typu problem pojawił się też u nas, kiedy to okazało się, że przeciwko koronawirusowi zaszczepiono kilkudziesięciu artystów.

Szczepienie trwa również w Los Angeles. Jak donoszą amerykańskie media, z tym, że tym razem wpływy i pieniądze nie pomogą w zaszczepieniu poza kolejką, nie mogą pogodzić się hollywoodzkie gwiazdy i biznesmeni. Podobno dyskusje "pod stołem" są tam na porządku dziennym!

ESKA XD #014

Hollywood walczy o szczepionki

To jak "Igrzyska śmierci". Proponowano nam łapówki. Widzimy ludzi, którzy latają samolotami w każde miejsce. Widzieliśmy, jak ludzie próbowali przejściowo dostać się do służby zdrowia lub do personelu domów opieki, aby kwalifikować się do wczesnej szczepionki. Nie możesz ich winić za to, że robią wszystko, co w ich mocy. Państwo i rząd stworzyły system, który jest naprawdę przerażający.

- powiedział w rozmowie z Variety doktor Robert Huizenga i przyznał, że za wcześniejsze szczepienie oferowano mu nawet 10 tysięcy dolarów.

Jak dotąd na koronawirusa w Stanach Zjednoczonych (całkowicie legalnie) zaszczepili się już m.in. Samuel L. Jackson, Steve Martin, Harrison Ford, Sean Penn czy Arnold Schwarzenegger.

NAJNOWSZE