Cha In Ha, Sulli, Goo Hara... Dlaczego gwiazdy K-pop umierają młodo? Ciemna strona sukcesu

2019-12-03 18:33 mw
Sulli i Goo Hara
Autor: instagram.com / Sulli / Goo Ha-ra

Kolejna gwiazda K-pop nie żyje. We wtorek, 3 grudnia 2019, w Korei aktor Cha In Ha został znaleziony martwy. Dlaczego gwiazdy K-pop decydują się na odebranie sobie życia? Co naprawdę dzieje się w koreańskim show-biznesie? Dziennikarze z całego świata coraz częściej wskazują na ciemną stronę sukcesu młodych gwiazd z Korei Południowej...

Gwiazdy K-pop już od dawna znane są nie tylko we własnej ojczyźnie, ale także w najdalszych zakątkach świata. Ogromny boom na muzykę K-pop sprawił, że piosenkarze z Korei Południowej odnoszą w młodym wieku sukcesy na miarę swoich koleżanek i kolegów z USA i Wielkiej Brytanii.

Niestety, ten sukces ma także swoją ciemną stronę. Niektórzy młodzi wykonawcy K-pop płacą za swoją sławę najwyższą cenę.

GWIAZDY K-POP ODBIERAJĄ SOBIE ŻYCIE

Zaledwie 6 tygodni po tragicznych doniesieniach o śmierci koreańskiej wokalistki Sulli, świat obiegła kolejna smutna wiadomość. W Seulu znaleziono ciało jej przyjaciółki, wokalistki Kara. Goo Hara najprawdopodobniej także sama odebrała sobie życie, o czym może świadczyć jej pożegnalny wpis na Instagramie.

Wyświetl ten post na Instagramie.
잘자 Post udostępniony przez 구하라 (@koohara__)

Dlaczego kolejna gwiazda K-pop zdecydowała się na samobójstwo?

Kilkanaście godzin po ogłoszeniu informacji o śmierci Goo Hary internet zalała fala spekulacji. O samobójstwie gwiazdy piszą największe światowe media, a dziennikarze czołowych serwisów przyglądają się temu, co dzieje się w środowisku gwiazd i producentów K-pop.

A wygląda na to, że nie dzieje się dobrze.

Goo Hara, która sama niedawno opłakiwała śmierć swojej przyjaciółki Sulli, uwikłana była w dramatyczne wydarzenia z udziałem swojego byłego chłopaka.

Jak podaje amerykański serwis TMZ, Choi Jong-bum miał grozić piosenkarce opublikowaniem seks taśmy z jej udziałem. Były partner Goo Hary został za to ostatecznie skazany, ale sprawa z pewnością odbiła się na stanie psychicznym gwiazdy.

Eksperci nie pozostawiają złudzeń: sukces znanych na całym świecie gwiazd K-pop ma swoją ciemną stroną. Za karierami młodych artystów, zaczynających swoje wielkie kariery nierzadko w wieku kilkunastu lat, stoją często przestępcy. Najlepszy przykład to seks skandale z udziałem producentów i wykonawców K-pop, o których od wielu miesięcy rozpisują się nie tylko koreańskie media, ale także gazety i serwisy na całym świecie.

>> Gwiazdy K-pop oskarżane o wykorzystywanie seksualne fanek! Video wrzucali do sieci?!

>> Gwiazdy K-Pop przerywają milczenie! Seks-skandale i hazard pogrążą muzyków?

Tymczasem we wtorek, 3 grudnia 2019, w Korei doszło do kolejnej tragedii z udziałem gwiazdy K-Pop. Cha In Ha został znaleziony martwy.  27-letni aktor był członkiem koreańskiej grupy aktorskiej, Surprise U.

O śmierci Cha In Ha poinformowała agencja artystyczna Fantagio, która apeluje o uszanowanie prywatności rodziny aktora w tym trudnym czasie i powstrzymanie się od spekulacji. Na razie nie są znane szczegółowe ustalenia policji w tej sprawie. 

NAJNOWSZE