Snoop Dogg pojdzie na wybory PIERWSZY RAZ w życiu! Lepiej późno niż wcale

2020-06-06 15:30 KP
Snoop Dogg
Autor: Rex Features/East News

Wydarzenia, które od wielu dni mają miejsce w Stanach Zjednoczonych, obserwuje dziś cały świat. Po tym, jak funkcjonariusz policji udusił na ulicy czarnoskórego George'a Floyda, amerykańskie gwiazdy namawiają do protestów przeciwko rasizmowi i już dziś apelują, by wziąć udział w listopadowych wyborach prezydenckich. Apelów posłucha w końcu... Snoop Dogg!

Masowe protesty Black Lives Matter w Stanach Zjednoczonych sprawiły, że potrzebę wypowiedzenia się poczuły nawet te gwiazdy, które dotąd zdecydowanie unikały tematów społecznych czy politycznych. Celebryci solidarnie od wielu dni protestują przeciwko rasizmowi, apelują o zmiany i namawiają do politycznych działań. A te będzie można podjąć w USA już w listopadzie, kiedy to Amerykanie zagłosują w wyborach prezydenckich.

Przeciwko Donaldowi Trumpowi już teraz głośno wypowiada się większość najważniejszych gwiazd Hollywood. Prezydent USA od początku swojej politycznej kariery był gorąco krytykowany przez część celebrytów, teraz jednak - po zabójstwie George'a Floyda - przeciwko niemu wypowiadają się tłumy gwiazd. Do tych, którzy nawołują o zmianę, dołączył właśnie Snoop Dogg. I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że dotąd raper... jeszcze nigdy nie był na wyborach!

Snoop Dogg pójdzie na wybory

Pod wpływem ostatnich wydarzeń w Stanach Zjednoczonych Snoop Dogg oznajmił, że wybiera się na wybory prezydenckie w listopadzie.

Zdecydowanie tak. Musimy coś zmienić. Nie mogę o tym mówić i jednocześnie nie wziąć w tym udziału. Nie mogę ci powiedzieć, żebyś to zrobił i nie iść. Wszyscy wiedzą, że jestem frontmanem. Nie powiem ci, żebyś zrobił coś, czego sam nie robię.

- powiedział.

To o tyle zaskakująca deklaracja ze strony rapera, że dotąd Snoop Dogg absolutnie nie angażował się w politykę. Wszystko dlatego, że wydawało mu się, że nie ma do tego prawa!

Przez wiele lat byłem ogłupiały, myśląc, że nie możesz głosować, mając kryminalną przeszłość.

- przyznał. Muzyk ma na koncie wyroki za posiadanie broni i narkotyków z czasów licealnych.

>> Cole Sprouse aresztowany! Aktora zatrzymano na proteście Black Lives Matter!

Wyświetl ten post na Instagramie.
F. D. T. Post udostępniony przez snoopdogg (@snoopdogg)
NAJNOWSZE