Pink

i

Autor: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Skąd Pink wzięła pomysł na swój pseudonim? Ma go jeszcze z czasów dzieciństwa

2020-10-10 8:02

Skąd wziął się pseudonim Pink? Czy chodzi o ulubiony kolor piosenkarki? Nie do końca... Najwięksi fani artystki z pewnością znają genezę jej ksywki, ale część z Was może nie wiedzieć, że pseudonim gwiazdy pochodzi jeszcze z czasów jej dzieciństwa...

Dlaczego P!nk wybrała sobie właśnie taki, a nie inny pseudonim? W nazwisku artystki (Alecia Beth Moore) nie ma żadnych odniesień do jej scenicznej ksywki i wielu fanów pewnie nie do końca wie, dlaczego właśnie pod taką "marką" nagrywa ta piosenkarka.

Pink swego czasu wyjawiła, skąd wziął się jej pseudonim. Okazuje się, że używa go niezmiennie od samego początku swojej kariery, a było to bardzo dawno temu - Pink rozpoczęła występy, kiedy miała zaledwie 14 lat!

Skąd wzięła się "P!nk"?

Genezę swojego pseudonimu piosenkarka wyjawiła na początku swojej wielkiej kariery, krótko po premierze płyty "M!ssundaztood", czyli wydanego w 2001 roku drugiego studyjnego albumu Pink.

Artystka związała swoją przyszłość z muzyką już w dzieciństwie, a kiedy miała 14 lat występowała już pod pseudonimem Pink. 

Ksywka wzięła się od przezwiska, jakie w dzieciństwie nadały jej koleżanki z podwórka. 

Ten pseudonim towarzyszy mi przez całe życie. Na początku to nie było dla mnie miłe. Grupa dzieciaków ściągnęła mi spodnie z tyłka, a wtedy strasznie się zarumieniłam. Dzieci śmiały się ze mnie i krzyczały: patrzcie na nią, jest różowa! (ang. pink)

Ale prawdziwym powodem, dla którego Alecia zdecydowała się na ksywkę Pink była postać jednego z bohaterów filmu "Reservoir Dogs" ("Wściekłe psy") Quentina Tarantino z 1992 roku. Chodzi o bohatera o ksywie Mr. Pink (w tej roli wystąpił Steve Buscemi).

Początkująca artystka pomyślała, że ten bohater to ktoś, z kim mocno się identyfikuje...

Sonda
Lubisz Pink?
ESKA XD #005