Selena Gomez obala współczesne kanony piękna. Pokazała ponętne kształty nie wciągając brzucha

2022-08-06 10:29 Joanna Dembek
Selena Gomez
Autor: MICHAEL TRAN/AFP/East News Selena Gomez promuje "ciałopozytywność"

Selena Gomez pokazała się w stroju kąpielowym bez wciągniętego brzucha, wspierając w ten sposób ruch "bodypositive". Tym samym pokazała również, że nie warto wstydzić się swojej naturalnej sylwetki oraz, że śmiało można odpuścić sobie dążenie do wymuskanego (zwykle za pomocą photoshopa) ciała promowanego w sieci, który nadal niestety należy do współczesnego kanonu piękna. Selena jest wzorem do naśladowania dla wielu kobiet, więc możliwe, że jej przekaz wpłynie na miliony kobiet, które śledzą ją w mediach społecznościowych.

Selena Gomez przemawia do kobiet w sprawie "prawdziwych brzuchów"

Selena Gomez to 30-letnia aktorka i piosenkarka znana z filmów dla młodzieży. Jej pierwsza rola w serialu "Barney i przyjaciele" przyniosła młodziutkiej aktorce duży rozgłos, dzięki czemu została zauważona przez Disney Channel, co było początkiem jej długoletniej współpracy ze stacją telewizyjną. Zagrała w takim hicie jak "Czarodzieje z Waverly Place" z 1999 roku, a ostatnio można było podziwiać jej grę aktorską w bardzo dobrze przyjętym przez widzów filmie "W deszczowy dzień w Nowym Yorku" z 2019 roku.

Selena Gomez to wielka międzynarodowa gwiazda, której poczynania śledzi na TikToku prawie 43 milionów użytkowników. To właśnie za jego pośrednictwem opublikowała wideo, na którym pokazuje się w kolorowym, jednoczęściowym kostiumie kąpielowym na jachcie, podczas włoskich wakacji. Celebrytka poprzez zamieszczone wideo stara się nawoływać do samoakceptacji. Na filmiku Selena porusza ustami do nagrania. Kiedy słyszy słowa: "Wciągnij to", odpowiada: "Niczego nie wciągam, do cholery. Prawdziwe brzuchy, ku*wa, wracają, ok?".

Selena udowadnia tym nagraniem, że dobrze czyje się we własnej skórze i nie potrzebuje wciągać brzucha, aby czuć się komfortowo w każdej sytuacji. Jej post docenili internauci.

Sprawiasz, że czuję się dobrze we własnej skórze; Prawdopodobnie jesteś najlepszym wzorem do naśladowania; Ciałopozytywność! To takie ożywcze!; Pewność siebie i czucie się komfortowo we własnej skórze czynią cię piękną. Kocham to; Właśnie dlatego cię uwielbiam - napisała jedna z fanek.

Selena Gomez już nie raz wypowiadała się na temat "ciałopozytywności". Swego czasu mówiła głośno o tym, iż nie obchodzi jej to ile waży, ponieważ inni ludzie i tak cały czas będą jej wytykali, że jest "za gruba" czy "za "chuda". Skrajne opinie skwitowała słowami: "Jestem idealna taka, jaka jestem". I tego trzeba się trzymać.

Zarobiły milion dolarów przed dwudziestką [Selena Gomez, Taylor Swift, Miley Cyrus] | ESKA XD - Hotplota #16

Krągłe kobiety są częstymi ofiarami niewybrednych żartów, a nawet mowy nienawiści. Z dyskryminacją stykają się regularnie, nawet w gabinecie lekarskim. Fatfobia złamała życie już setkom osób.

Posłuchaj rozmowy  jak uprzedzenia wpływają na człowieka, jak nauczyć się radzenia z agresją słowną innych - posłuchaj podcastu "DROGOWSKAZY".

Listen to "O dyskryminacji otyłych ludzi i fatfobii" on Spreaker.
NAJNOWSZE