Selena Gomez napisała do Marka Zuckerberga! "Mamy poważny problem!"

2020-09-22 12:54 kp
Selena Gomez i Mark Zuckerberg
Autor: 0000001/Reporter

Selena Gomez może pochwalić się nie tylko zachwycającą karierą muzyczną, ale i kontaktami na najwyższych szczeblach. Przez lata gwiazda angażowała się w najróżniejsze istotne inicjatywy i dziś jej zdanie liczy się w różnych kwestiach społecznych. Sel nie lubi milczeć, gdy dzieje się coś złego. Dlatego też właśnie osobiście napisała list do Marka Zuckerberga. W jakiej sprawie?

Selena Gomez zdążyła już przez lata przyzwyczaić nas do tego, że los jej młodych fanów nie jest jej obojętny. Gwiazda chętnie angażuje się w akcje pomocy poszczególnym potrzebującym osobom, ale i wiele razy wypowiadała się na tematy ważne społecznie, takie jak równouprawnienie czy dostęp do edukacji. W swoim działaniach Sel łączy siły nie tylko z innymi gwiazdami, ale również politykami, biznesmenami i społecznikami.

Teraz Selena Gomez znów uruchomiła swoje kontakty w ważnej sprawie. Wokalistka napisała na Messengerze wiadomość do dwóch gigantów sieci - szefa Facebooka Marka Zuckerberga i jego współpracowniczki Sheryl Sandberg. O co do nich zaapelowała?

ESKA XD #002

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Selena Gomez apeluje do szefa Facebooka

Chodzi oczywiście o wszechobecne w mediach społecznościowych hejt i fake newsy. Choć szefostwo Facebooka i Instagrama od dawna zapewnia, że robi co może, by powstrzymywać falę internetowej przemocy i kłamstw, zapanowanie nad tym, co dzieje się w social mediach jest bardzo trudne. Selena Gomez martwi się tym stanem rzeczy zwłaszcza teraz, gdy zbliżają się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Czy fake newsy mogą wpłynąć na ich wyniki?

Zaniepokojona Selena Gomez postanowiła osobiście zapytać o tę sprawę osoby "na górze". Sel osobiście zna się z Markiem Zuckerbergiem - chociażby w 2016 roku była jego gościem w siedzibie Facebooka.

Tu Selena. Nie rozmawialiśmy od jakiegoś czasu. Mamy poważny problem. Facebook i Instagram są wykorzystywane do szerzenia nienawiści, dezinformacji, rasizmu i bigoterii. Wzywam was oboje, abyście POMOGLI TO ZATRZYMAĆ. Zablokujcie grupy i użytkowników skoncentrowanych na szerzeniu przemocy związanej z mową nienawiści i dezinformacją. Od tego zależy nasza przyszłość. Nie możemy sobie pozwolić na dezinformację w sprawie wyborów. Musi istnieć weryfikacja faktów i odpowiedzialność.

- napisała Selena.

Jak dotąd wokalistka nie doczekała się publicznej odpowiedzi od adresatów swojej wiadomości. Warto dodać, że ostatnio w ramach akcji#StopHateForProfit hejtowi na Facebooku sprzeciwiały się takie gwiazdy jak Kim Kardashian, Leonardo DiCaprio czy Jennifer Lawrence.

NAJNOWSZE