Scarlett Johansson kontra Disney: dlaczego aktorka pozywa wytwórnię?

2021-07-30 12:29 mm
Scarlett Johansson
Autor: CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Scarlett Johansson pozwała wytwórnię Disneya! W grę wchodzą ogromne pieniądze, których aktorka domaga się od producentów filmu "Czarna wdowa". Scarlett Johansson twierdzi, że wytwórnia Disneya celowo zaniżyła jej zyski z dystrybucji filmu.

Pozew Scarlett Johansson przeciwko wytwórni Disneya komentują dziś największe media na całym świecie. Nic dziwnego - żądania aktorki są bezprecedensowe. Scarlett Johansson domaga się odszkodowania.

Dlaczego Disney miałby zapłacić Scarlett Johansson dodatkowe pieniądze?

Scarlett Johansson kontra Disney: o co tak naprawdę chodzi?

Aktorka twierdzi, że poniosła stratę z powodu działania wytwórni, która zrezygnowała z lepszych wpływów ze sprzedaży biletów w kinach, na rzecz zwiększenia sprzedaży streamingu. Zdaniem Scarlett Johansson złamano umowę, przez co nie mogła czerpać pełnych korzyści z dystrybucji filmu.

Wytwórnia Disneya odbija piłeczkę i ujawnia zarobki gwiazdy. Jej zdaniem Scarlett Johansson dostała za film "Black Widow" 20 mln dolarów. 

Scarlett Johansson twierdzi w pozwie, że jej wypłata uzależniona była od wyników kasowych filmu. Te wyglądały całkiem nieźle w pierwszym tygodniu, kiedy "Czarna wdowa" zarobiła 80 mln dolarów. Ale już w kolejnym tygodniu szło znacznie gorzej - film zanotował spadek o 67%. 

Skąd tak słabe wyniki?

Wytwórnia Disneya ogłosiła w marcu, że będzie można jednocześnie zobaczyć w kinach oraz online (oczywiście za dodatkową opłatą). Studio chwaliło się później, że w ten sposób zarobiło 60 milionów dolarów w jeden weekend. Prawnicy Scarlett Johansson podobno już w 2019 roku wyrażali obawy w związku z dystrybucją filmu na wielu platformach jednocześnie. Przedstawiciele aktorki próbowali renegocjować jej wynagrodzenie, ale bez skutku.

Ile kalorii spalają olimpijczycy?| ESKA XD - Sportekspertka #28
NAJNOWSZE