Roksana Węgiel

i

Autor: AKPA Roksana Węgiel zdradziła w jakim wieku zarobiła pierwszy milion

Roksana Węgiel zdradziła, kiedy została milionerką. "Nawet się w sumie trochę wzruszyłam"

2023-03-13 13:17

Roksana Węgiel nie ukrywa, że nigdy jej priorytetem nie było zarabianie wielkich pieniędzy - jest to efekt poświęcenia się swojej największej pasji - śpiewaniu. Teraz otworzyła się na temat pieniędzy i zdradziła w jakim wieku doczekała się pierwszego miliona.

Roksana Węgiel to obecnie jedna z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia, której kariera rozpoczęła się od udziału w rozrywkowym programie TVP "The Voice Kids". Muzyczne show okazało się dla niej przepustką do świata show-biznesu. Dumnie reprezentowała nasz kraj podczas 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2018), gdzie wykonała piosenkę  „Share the Joy” i zajęła pierwsze miejsce.

Roxie w wieku 13 lat stała się idolką młodego pokolenia i od tamtego rozwija swoją karierę. Na swoim koncie ma dwa długogrające albumy - "Roksana Węgiel" z 2019 roku oraz "13+5", którego premiera zapowiedziana jest na 31 marca 2023 roku. W związku z promocją płyty Roksana chętnie korzysta z możliwości udzielenia wywiadów. Właśnie została zaproszona do podcastu Żurnalisty, gdzie opowiedziała o swoich zarobkach.

Roksana Węgiel zarobiła pierwszy milion! "Tak wyszło"

Roksana Węgiel od 5 lat pracuje na swój sukces. W tak krótkim czasie udało je się osiągnąć wiele, a przede wszystkim grono wiernych fanów, bez których żaden artysta nie istnieje. Młoda gwiazda robi to co kocha i to o czym marzyła od dziecka. Tak wielka popularność przełożyła się zarobki, które zaskoczyły młodą wokalistkę.

Żurnalista drążył temat pieniędzy i udało mu się ustalić w jakim wieku Roksana po raz pierwszy zobaczyła na swoim koncie pierwszy milion. Zaczął od pytania, czy nastąpiło to, gdy miała 15 lat. Roxie zaprzeczyła. "16?" - dopytywał dziennikarz. Również nie uzyskał twierdzącej odpowiedzi. Kiedy jednak podał kolejną liczbę - 17 - piosenkarka przytaknąła.

Ucieszyłam się. Nawet się trochę wzruszyłam, bo stwierdziłam, że to, co robię, powoduje, że się spełniam na każdej płaszczyźnie. Nie był to jakiś przełomowy moment w moim życiu. Wiadomo, dobrze jest mieć pieniądze, ale to nie jest dla mnie jakiś priorytet. Zawsze podchodziłam do muzyki z wielką miłością. W wieku 12 lat zaczęłam i totalnie nie miałam pojęcia, jakie w tej branży można zarobić pieniądze. Nigdy nie miałam mindsetu, że robię coś dla kasy. Po prostu tak wyszło - oznajmiła Roksana.

Roksana przez ten niewielki czas zrobiła zawrotną karierę w branży muzycznej, a jej osiągnięcia finansowe nie mogły zostać pominięte przez magazyn "Forbes", który corocznie publikuje ranking najlepiej zarabiających Polaków. W 2022 roku pojawiło się zestawienie najcenniejszych marek kobiecych. Roxie pojawiła na 18. miejscu, a jej marka osobista została wyceniona na 93 916 757 zł. Wyżej uplasowały się m. in: Doda, Beata Kozidrak, Sanah, Margaret, Julia Wieniawa czy Cleo.

Smolasty w radio ESKA, cały wywiad
Listen on Spreaker.