Ray-Ban Stories - hit czy kit? Okulary od Facebooka zmienią świat?

2021-09-11 17:03 mm
Okulary Ray-Ban Stories od Facebooka i Mark Zuckerberg
Autor: HANDOUT/AFP/East News, AFP/EAST NEWS

Mark Zuckerberg wraz z firmą Ray-Ban zaprezentował zapowiadaną od dawna tajemniczą nowość. To "inteligentne" okulary Ray-Ban Stories, które - zdaniem twórcy Facebooka - mają zrewolucjonizować sposób, w jaki uwieczniamy swoje wspomnienia. Czy świat pokocha okulary od Facebooka? Zdania internautów i dziennikarzy są podzielone.

Spis treści

  1. Ile kosztują okulary Ray-Ban Stories?
  2. Co z prywatnością?
  3. Ray-Ban Stories - hit czy kit?

Przedstawiam Ray-Ban Stories.Inteligentne okulary, które pozwolą ci robić zdjęcia i filmy, dzielić się nimi z przyjaciółmi, słuchać muzyki i podcastów oraz rozmawiać przez telefon

- tak Mark Zuckerberg zachwala swoje najnowsze dziecko.

Twórca Facebooka nie pierwszy raz próbuje stworzyć gadżet, który będzie hitem na miarę iPhone'a. Kilka lat temu Mark Zuckerberg próbował wmówić światu, że przyszłość należy do gogli VR i już wkrótce w biurach i domach będziemy porozumiewać się ze światem przy pomocy rozszerzonej rzeczywistości. Jak dotąd jego przepowiednie nie sprawdziły się.

Mark Zuckerberg
Autor: CBS/Ferrari Press/East News

Ile kosztują okulary Ray-Ban Stories?

Użytkowników nie powinna też przestraszyć cena okularów - Mark Zuckerberg poinformował, że Ray-Ban Stories będzie można kupić już za 299 dolarów. To mniej, niż nowe modele smartfonów i nowoczesne smartwatche.

Oczywiście cena okularów od Facebooka będzie się różnić w zależności od wzoru Ray-Banów, użytych szkieł i parametrów (np. wbudowanej pamięci).

Co z prywatnością?

Najwięcej kontrowersji budzi jednak nie wygląd i cena Ray-Ban Stories, a kwestia prywatności. Zdaniem wielu komentujących okulary z ukrytą kamerką nie będą dobrze odbierane przez większość ludzi. Nikt nie lubi być filmowany z ukrycia, więc bardzo możliwe, że użytkownicy Ray-Ban Stories najczęściej będą słyszeć nie zachwyty na temat swojego gadżetu, ale raczej słowa: FILMUJESZ MNIE? ZDEJMIJ TO!

Co prawda Mark Zuckerberg zapewnia, że właśnie z myślą o prywatności innych osób z przodu okularów Ray-Ban Stories umieszczono diodę LED, która świeci się zawsze, kiedy okulary robią zdjęcie, nagrywają dźwięk lub film. Sceptycy odpowiadają jednak krótko: przecież diodę można zakleić czarną taśmą! Dokładnie tak, jak Zuckerberg zakleja kamerkę we własnym laptopie, co można było kiedyś zobaczyć na jednym z jego filmików...

Ray-Ban Stories - hit czy kit?

Czy nowy pomysł Zucka podzieli los poprzedniej "rewolucji"?

W odróżnieniu od gogli VR, inteligentne okulary od Facebooka stworzone przy współpracy ze znaną marką Ray-Ban są gustowne i lekkie, a to zdecydowanie będzie zaletą nowego gadżetu.

A Wam jak podoba się gadżet od Facebooka? Okulary Ray-Ban Stories będą hitem? A może i ten pomysł Zuckerberka okaże się wielką porażką?

Sonda
Co myślisz o tym gadżecie?
ESKA Live z Shanguy! Zapowiedź gorącego występu!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NAJNOWSZE