Przyjaciele WRACAJĄ! Obsada Friends potwierdza powrót do studia. Kiedy premiera? SZCZEGÓŁY

2020-02-22 8:45 nk
Przyjaciele wracają
Autor: Instagram.com/jenniferaniston

Kultowy serial Przyjaciele doczeka się kontynuacji! Aktorzy, którzy wcielali się w główne role - Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matt LeBlanc i Matthew Perry - zapowiedzieli powrót na plan. Znamy już szczegóły nowego projektu: Kiedy premiera Friends i ile aktorzy dostali za ten powrót.

O tym powrocie mówiło się od kilku miesięcy. Teraz to już pewniak! Przyjaciele wracają! Wszyscy główni aktorzy Friends -  Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matt LeBlanc i Matthew Perry - potwierdzili na swoich Instagramach, że "to się dzieje"!

We wrześniu 2019 minęło dokładnie 25 lat od emisji pierwszego odcinka sitcomu, który przez lata doczekał się ogromnej rzeszy fanów, a z obsady - sześciorga młodych amerykańskich aktorów - zrobił milionerów i gwiazdy wielkiego formatu.

Przyjaciele WRACAJĄ!

Już niebawem doczekamy się emisji specjalnego godzinnego odcinka Friends. Powrót serialu - choć tak epizodyczny - to marzenie wielu fanów i wspaniały powrót do przeszłości. Aktorzy pojawią się bowiem dokładnie w tym samym studiu Warner Bros, w którym lata temu rozpoczynali swoje kariery.

Specjalny odcinek Friends nie ma tytułu ani scenariusza. Wyreżyseruje go Ben Winston, a wyprodukują: Fulwell 73 (odpowiedzialni za The Late Late Show with James Corden) i Warner Bros. Unscripted & Alternative Television. Producentami wykonawczymi będą twórcy serialu Przyjaciele: Kevin Bright, Marta Kauffman i David Crane, a także sześcioro odtwórców głównych ról.

Potwierdzają się także plotki o niebotycznych stawkach, jakie aktorzy Przyjaciół wynegocjowali sobie za ten powrót.

Ile przyjaciele dostaną za Przyjaciół?

Początkowo ponoć producenci proponowali aktorom stawkę, jaką ci otrzymywali za oryginalne odcinki ostatnich serii Friends - po milion dolarów na głowę. Wtedy to były absolutnie rekordowe gaże, jakie aktorzy mogli dostać za półgodzinny odcinek serialu. Dziś ta stawka jest już nieaktualna. Ostatecznie obsada zgodziła się ponoć na kwoty od 3 do 4 milionów dolarów za godzinną obecność na ekranach.

Dla producentów gra jest jednak warta świeczki. Stare odcinki Przyjaciół, kiedy doczekały się premiery na Netflix, okazały się ponownie wielkim hitem i podbiły serca kolejnego pokolenia. Teraz sporo kasy chce na nich zarobić nowy serwis streamingowy, HBO Max, który zamierza wypromować się właśnie na powrocie Przyjaciół. Twórcy serwisu zapłacili ponoć 425 milionów dolarów za prawa do wszystkich 236 odcinków Przyjaciół. Serial wkrótce zniknie więc z Netflixa, podobnie, jak kilka innych produkcji, które "przenoszą się" do HBO Max.

Kiedy premiera Friends?

Specjalny godzinny odcinek Przyjaciół będzie ponoć oparty głównie na wspominkach i doczeka się premiery wraz z otwarciem HBO Max w maju 2020. Wtedy na rynek wkroczy amerykańska wersja serwisu. Ulokalnione wersje dla części Europy, w których HBO już posiada premium TV i serwisy streamingowe, mają pojawić się dopiero w 2021 roku.

NAJNOWSZE