Polacy podbijają świat! Zobaczcie, którym gwiazdom udało się zrobienie kariery za granicą

2020-08-01 7:00 es

Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kiedy uda się zdobyć sławę w ojczystym kraju, nabiera się ochoty na sławę za granicą. Ale to nie jest takie łatwe! Komu się udało?

Dla wielu celebrytów American Dream wciąż pozostaje nieuchwytnym...snem. Polski show-biznes pamięta sporo nazwisk, które ruszały na podbój świata i szybko wracały do domu z podkulonym ogonem.

Jednak my znacznie chętniej mówimy o tych, którym udało się rozkręcić karierę za granicą. A przecież Polaków znanych na całym świecie nie brakuje! Z kogo możemy być dumni?

Polskie gwiazdy, które robią karierę za granicą

Gdy myślimy o polskich gwiazdach, które podbijają inne kraje, to oczywistym skojarzeniem jest film Zimna wojna. Dzięki niemu polscy aktorzy wypłynęli na międzynarodowe wody. Joanna Kulig pracuje teraz w USA. Zagrała m.in. w serialu Netflixa The Eddy czy w filmie Safe Inside. Nie gorzej radzi sobie Tomasz Kot! Aktor współpracuje z fabryką gwiazd - United Talent Agency.

Znani Polacy za granicą to nie tylko aktorzy. Umiejętności taneczne sprawiły, że sławę w Anglii zdobyła Ola Jordan. Tancerka oraz modelka przez lata występowała w programie Strictly Come Dancing.

Jak już wspomnieliśmy o modelkach... Chyba nikomu w kraju nie trzeba tłumaczyć, kim są Anja Rubik, Joanna Krupa czy Karolina Pisarek. Dzięki kontraktom dziewczyny znane są na całym świecie!

Nie możemy pominąć sportowców! Oczywistym skojarzeniem z Polską wśród obcokrajowców jest Robert Lewandowski. Jeśli przejdziemy do koszykówki, powinniśmy Myślec o Marcinie Gortacie.

Jacy jeszcze Polacy są sławni za granicą? Sprawdźcie w naszej galerii!

NAJNOWSZE