Pink wspiera norweskie piłkarki. Chce zapłacić ich grzywnę za grę w...spodenkach

2021-07-26 20:30 es
Pink
Autor: Xavier Collin/Image Press Agency/BWP Media/East News

Podczas mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej kobiet drużyna z Norwegii została ukarana grzywną. Sprawa obiegła świat i wzbudziła ogromne kontrowersje. Za co ukarano piłkarki? Zamiast w dole od bikini zagrały w krótkich spodenkach! Pink okazała im wsparcie i zaproponowała, że zapłaci grzywnę.

Niedawno odbywały się mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej kobiet. Szczególnie głośny był mecz Norwegia: Hiszpania. Poszło o...stroje zawodniczek. Norweżki nie zgodziły się na grę w regulaminowym stroju. Zgodnie z zasadami powinny mieć na sobie bikini. Zamiast tego zagrały w krótkich spodenkach. Warto wspomnieć, że już przed turniejem apelowały o zmianę przepisów. Ostatecznie piłkarki ukarano grzywną. 150 euro dla każdej zawodniczki, co w sumie daje 1500 euro kary.

Wiecie, kto zgłosił się na ochotnika, by ją zapłacić? Pink!

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY

Pink wpiera norweskie piłkarki

Wieść o tym, że norweskie piłkarki zostały ukarane grzywną, bo nie chciały grać w bikini, obiegła świat błyskawicznie. Dotarła naturalnie także do USA, gdzie bardzo poruszyła Pink.

Gwiazda na Twitterze wsparła piłkarki z Norwegii.

Jestem bardzo dumna z norweskiej, żeńskiej drużyny piłki ręcznej, ponieważ zaprotestowały przeciwko bardzo seksistowskim zasadom dotyczącym ich "stroju". Europejska Federacja Piłki Ręcznej powinna być ukarana za seksizm. Dobrze, panie. Z przyjemnością zapłacę za was grzywny. Tak trzymajcie.

Napisała Pink.

Nie tylko artystka stanęła po stronie piłkarek. Kto wie, może oburzenie płynące z wielu krajów świata oprowadzi wreszcie do zmiany przepisów?

NAJNOWSZE