Paulina Młynarska

i

Autor: AKPA / Screen/Instagram/@mlynarskapaulina Paulina Młynarska wyraziła swoje zdanie na temat Mundialu 2022

Paulina Młynarska nazywa mundial w Katarze "igrzyskami śmierci". "Mamy jakiś koszmarny taniec na grobach"

2022-11-21 14:15

Paulina Młynarska zabrała głos w sprawie organizacji Mundialu, który odbywa się w Katarze. "Igrzyska śmierci" - tak nazywa największe święto piłki nożnej, w którym biorą udział męskie reprezentacje narodowe należące do FIFA. Pod postem Pauliny Młynarskiej internauci wyrazili swoje zdanie: "Piłka nożna już dawno się skończyła, źródło korupcji, sprzedanych meczów i nie tylko".

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze cieszą się bardzo złą sławą. To pierwszy w historii turniej, który odbywa się w kraju islamskim. Gospodarzowi tegorocznych rozgrywek w piłce nożnej zarzuca się korupcję oraz łamanie praw człowieka.

Mówi się, że Katar "kupił" sobie organizację mistrzostw, choć kraj nie był zupełnie przygotowany na tak wielkie przedsięwzięcie. Przede wszystkim brakowało odpowiedniej infrastruktury. Katar musiał zbudować stadiony, sieć hoteli i lotnisk i to w niedługim czasie. Organizator ściągnął robotników m. in. z Filipin, Kenii, Bangladeszu, Pakistanu czy Sri Lanki, którzy pracowali w nieludzkich warunkach.

Pracowałem przez czternaście godzin dziennie z trzydziestominutową przerwą na lunch. Jedliśmy na stojąco. Nie miałem czasu na złapanie oddechu ani na odpoczynek podczas tych długich zmian. Nie było żadnego wynagrodzenia za nadgodziny. Biorąc pod uwagę ilość pracy, powinni byli płacić mi znacznie lepiej - powiedział anonimowy robotnik w raporcie organizacji walczącej o prawa człowieka "Equeidem".

Raport liczy ponad sto stron, na których opisane są warunki pracy na katarskim placu budowy: psychiczne i fizyczne znęcanie się nad pracownikami, dyskryminacja, nieprzestrzeganie zasad BHP i zatrzymywanie paszportów to tylko nieliczne zarzuty wobec organizatora.

Według raportu, który w 2021 roku przygotował brytyjski dziennik "The Guardian", podczas prac życie straciło ponad 6,5 tysięcy robotników.

Paulina Młynarska jest wstrząśnięta tym, co dzieje się w Katarze

Kontrowersje związane z Mistrzostwami Świata w Katarze zostały skomentowane przez Paulinę Młynarską, która wyraziła ogromną dezaprobatę wobec stosowanym w Arabskim kraju praktyk.

6500 robotników z różnych krajów (głównie z Azji) straciło życie przy pracy na rzecz „święta piłki nożnej” w Katarze. Nikt nie jest w stanie policzyć ilu/ile straciło zdrowie i nigdy nie doczeka się żadnej rekompensaty. Igrzyska śmierci, feudalizmu, najbardziej toksycznej formy patriarchatu. Enjoy - czytamy na Instagramie dziennikarki.

Internautom trudno pojąć, dlaczego takie zdarzenia mają miejsce we współczesnym świecie i dlaczego rządzący innych krajów przyzwalają na tak bestialskie działania Kataru.

Piłla nożna już dawno się skończyła, źródło korupcji, sprzedanych meczów i nie tylko a organizacja tej „imprezy” w kraju który jest zaprzeczeniem człowieczeństwa to tzw. wisienka na torcie. Dno - napisał użytkownik Instagrama.

Ja nie będę oglądać i każdego namawiam. Nic już życia tym ludziom nie wróci, ale niech chociaż wpływy z reklam będą mniejsze. Jestem wkurzona, bo to powinno być radosne święto fanów piłki, a mamy jakiś koszmarny taniec na grobach - dodał kolejny internauta.

Nie rozumiem, czemu te igrzyska w ogóle maja miejsce, czemu świat piłkarski tego nie zbojkotował - czytamy dalej.

Sonda
Oglądasz Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022?
Influencerzy grają w piłkę nożną! Tromba, Natsu i Gola w MOVE FEDERATION | ESKA XD - Radio Eska #62