Pamagają chorym na cukrzycę

2006-11-21 11:18

Za nami Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. To choroba, która w dużej mierze dotyka również najmłodszych. W Pile działa koło przyjaciół dzieci z cukrzycą, a jego członkowie wspierają nie tylko chorych ale również, a może nawet przede wszystkim, ich rodziny.

Za nami Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. To choroba, która w dużej mierze dotyka również najmłodszych. W Pile działa koło przyjaciół dzieci z cukrzycą, a jego członkowie wspierają nie tylko chorych ale również, a może nawet przede wszystkim, ich rodziny. To choroba w dużej mierze uwarunkowana genetycznie, dlatego dzieci bardzo często cierpią na nią już od urodzenia. Ciągłe badania poziomu cukru we krwi i dawkowanie insuliny są dla nich bardzo uciążliwe. Oznacza to każdego dnia kilkakrotne nakłócia skóry. Poza tym leczenie nie jest tanie. Niezbędny sprzęt i insulina to miesięczny wydatek nawet kilkuset złotych. Koło przyjaciół dzieci z cukrzycą ma swoją siedzibę w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Sikorskiego, a czynne jest w pierwszą środę każdego miesiąca, od godziny 10.30 do 16.00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE