Od marca drożej za wodę

2006-11-21 11:18

Dokładnie za tydzień w Pile zdrożeje woda. Od pierwszego marca zaczną obowiązywać nowe stawki, przyjęte przez pilskich radnych na styczniowej sesji Rady Miasta.

Dokładnie za tydzień w Pile zdrożeje woda. Od pierwszego marca zaczną obowiązywać nowe stawki, przyjęte przez pilskich radnych na styczniowej sesji Rady Miasta.
Za jeden metr sześcienny wody na cele godpodarstw domowych płacić będziemy o 16 groszy więcej niż dotychczas, czyli 2 złote i 44 grosze brutto. Cena metra sześciennego wody na pozostałe cele wzrasta o 20 groszy i wynosić będzie 2 złote i 65 groszy brutto.
Konieczność wprowadzenia podwyżek tłumaczy się oddaniem do użytku nowej stacji uzdatniania wody i nowego ujęcia wody w Dobrzycy.
“Zrodziło to pewne skutki ekonomiczne - wzrost takich kosztów jak amortyzacja, podatek od nieruchomości czy większy nakład na energię” - mówi Krzysztof Świtalski, członek Zarządu Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.
Pilanie – co nie dziwi – z podwyżki nie są zadowoleni. Niektórzy tym bardziej, że ich zdaniem jakość wody w pilskich kranach znacznie się pogorszyła. Ale i w tej kwestii zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że woda "jest brudna i śmierdzi", inni że "jest niezła", ewentualnie - "względnie dobra"...
Takie reakcje Pilan dziwią Krzysztofa Świtalskiego z Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Jak twierdzi - wszyscy mieszkańcy miasta piją tę samą - dobrą – wodę.
”Jeszcze jakiś czas temu w poszczególnych dzielnicach miasta była różna woda. Teraz wszyscy pijemy jednakową. Jest ona w stu procentach poddawana procesowi uzdatniania i w każdym określonym parametrze spełnia bardzo rygorystyczne wymogi rozporządzenia Ministra Zdrowia, a nawet unijne” - mówi Krzysztof Świtalski.
Bez względu na to jak byśmy oceniali jakość wody – podwyżek już nie unikniemy. Na pocieszenie możemy dodać jedynie, że bez zmian pozostają opłaty za ścieki.

NAJNOWSZE