Mila Kunis i Ashton Kutcher

i

Autor: USA TODAY Sports/Sipa USA/East News

Mila Kunis i Ashton Kutcher zebrali OGROMNĄ sumę na rzecz Ukrainy. Podziękował im sam Wołodymyr Zełenski

2022-03-21 14:31

Mila Kunis i Ashton Kutcher to hollywoodzkie gwiazdy, które bardzo zaangażowały się w pomoc dla narodu ukraińskiego. Zorganizowana przez nich zbiórka okazała się olbrzymim sukcesem, za co podziękował im sam prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

Woja w Ukrainie wciąż trwa, a celebryci z całego świata robią co mogą, by wspomóc naszych wschodnich sąsiadów w tak trudnej chwili. Jednymi z tych, którzy w pomoc dla Ukrainy zaangażowali się najbardziej, są Mila Kunis i Ashton Kutcher. Nic zresztą dziwnego, w końcu dla gwiazdy "Czarnego łabędzia" jest to wyjątkowo osobista kwestia - aktorka ma bowiem ukraińskie pochodzenie.

Teraz słynne hollywoodzkie małżeństwo opublikowało w sieci film, z którego dowiadujemy się, że założona przez nich zbiórka pomogła zgromadzić kwotę ponad 30 milionów dolarów. Fundusze zostaną przeznaczone na rzecz uchodźców z Ukrainy.

ZOBACZ TAKŻE: Maryla Rodowicz obawia się nie tylko Putina! Piosenkarka ostrzega także przed innym reżimem

Mila Kunis i Ashton Kutcher zebrali ogromną sumę na rzecz Ukrainy

W oświadczeniu opublikowanym przez aktorów czytamy, że w ciągu zaledwie kilku dni aż 65 tysięcy osób wsparło zorganizowaną przez nich akcję. Mila Kunis i Ashton Kutcher sami dołożyli swoją cegiełkę, w postaci 3 milionów dolarów.

Jesteśmy wam wdzięczni za wsparcie. Dwa tygodnie temu poprosiliśmy was o dołączenie, a ponad 65 000 osób przekazało datek. Teraz z waszą pomocą osiągnęliśmy nasz cel 30 milionów dolarów. Chociaż jest to dalekie od rozwiązania problemu, nasz wspólny wysiłek pomoże osobom, których przyszłość jest tak niepewna.

ZOBACZ TAKŻE: Sebastian Fabijański i Rafalala. Siostra aktora komentuje niecodzienną współpracę

Wołodymyr Zełenski dziękuje aktorom za wsparcie

Wołodymyr Zełenski postanowił osobiście podziękować Mili i Ashtonowi. Prezydent Ukrainy ujawnił, że odbył z nimi rozmowę, a słowa wdzięczności opublikował również na Twitterze.

Jako jedni z pierwszych zareagowali na nasze cierpienie. Zebrali już ponad 35 milionów dolarów, które przeznaczą na pomoc uchodźcom. Czuję ogromną wdzięczność. Jestem pod wrażeniem ich determinacji. Inspirują świat - napisał Wołodymyr Zełenski.

Ashton Kutcher dodał, że to jeszcze nie koniec ich działań. Zbiórka wciąż trwa i trwać będzie, dopóki będzie taka potrzeba.

Zrobimy wszystko, co możliwe, by oznaki miłości, którą okazaliście w tej kampanii, trafiły do potrzebujących. Kampania trwa dalej i zapewniam, że potraktujemy każdego dolara tak, jakby pochodził z naszej kieszeni, z należytym szacunkiem dla pracy potrzebnej, by go zarobić, z intencją miłości, z jaką został przekazany - zapewnił w oświadczeniu.

Sonda
W jaki sbosób pomagasz Ukrainie?
Szokujący billboard pod Wrocławiem "wita" uchodźców.