Meghan Markle jest "gotowa, by wybaczyć" rodzinie królewskiej. Komentatorzy są bezlitośni

2021-04-15 10:30 kp
Meghan Markle
Autor: Rex Features/East News

Śmierć księcia Filipa dość niefortunnie dla Meghan Markle i księcia Harry'ego zeszła się w czasie z ich wywiadem dla Oprah Winfrey. Po tym, jak Sussexowie otwarcie krytykowali rodzinę królewską i oskarżali ją o rasizm, powrót Harry'ego do Londynu na pogrzeb nie będzie łatwym przeżyciem. Tymczasem atmosfera wokół Meghan wciąż się zagęszcza.

Nie ma wątpliwości, że żadna z decyzji Meghan Markle dotycząca pogrzebu księcia Filipa nie byłaby dobrze odebrana przez brytyjskich fanów. Księżna ma w Anglii bardzo złą prasę po tym, jak w wywiadzie dla Oprah Winfrey oskarżyła monarchię o rasizm, brak pomocy w jej chorobie psychicznej i faworyzowanie Kate Middleton. Ostatecznie Meghan w zaawansowanej ciąży, za radą swojego lekarza, zrezygnowała z podróży do Londynu. Książę Harry na pogrzeb przyleciał więc sam i już wiadomo, że do USA wróci natychmiast po zakończeniu ceremonii.

Do mediów wciąż przedostają się kolejne doniesienia na temat nastroju Meghan Markle. I tak w ciągu ostatnich dni mogliśmy dowiedzieć się m.in., że Meghan Markle nie chciała lecieć do Londynu, by nie być w centrum uwagi" i nie odwracać uwagi od tego, co podczas pożegnania księcia Filipa najważniejsze. Inni informatorzy donoszą jednak jednocześnie, że księżna "żałuje", że nie będzie mogła wspierać podczas pogrzebu księcia Harry'ego.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

Meghan Markle na celowniku

Brytyjskich komentatorów najbardziej rozwścieczyły jednak inne słowa, które w ostatnich dniach miały paść z ust Meghan Markle, a mianowicie te, według których żona księcia Harry'ego miała przyznać, że jest gotowa "wybaczyć rodzinie królewskiej". Zdania co do tego, kto komu powinien w sytuacji megxitu wybaczać, są jednak w Wielkiej Brytanii mocno podzielone - nie brakuje osób, które uważają, że Meghan nie odnalazła się w monarchii, bo próbowała narzucić jej własne zasady, a wywiad u Oprah Winfrey był formą jej zemsty.

Bardzo ostro na temat Meghan Markle wypowiedziała się królewska komentatorka, Angela Levin, aktorka książki Harry: Conversations with the Prince.

Jeśli Meghan nie chciała być „w centrum uwagi na pogrzebie”, a powiedziała „przyjaciołom”, że „uwielbiała księcia Filipa” i że jest gotowa „wybaczyć rodzinie królewskiej”, powinna milczeć. Zamiast tego wszystkie trzy komentarze pokazują jej protekcjonalne i pretensjonalne zachowanie. Ja im nie wierzę.

- napisała na Twitterze.

Co sądzicie o takich ostrych reakcjach na komentarze Meghan Markle?

Meghan i Harry
Autor: CBS/Ferrari Press/East News
NAJNOWSZE