Meghan Markle oskarżała firmę o seksizm. Teraz będzie z nią współpracować!

2021-05-13 10:26 mm
Meghan Markle na baby shower w Nowym Jorku
Autor: David McGlynn / SplashNews.com/East News

Meghan Markle i książę Harry rozpoczęli współpracę z jedną z największych światowych firm. Kolejny kontrakt Sussexów wzbudza wyjątkowe emocje, bo kilkadziesiąt lat temu, jeszcze jako dziecko Meghan Markle krytykowała tę samą firmę za seksizm! Wówczas młodej Meghan udało się wpłynąć na zmianę myślenia koncertu. Na czym dziś będzie polegać jej współpraca z przedsiębiorstwem?

Zanim Meghan Markle została znaną aktorką, a później żoną księcia, już jako dziecko angażowała się w różne akcje społeczne. W wieku zaledwie 11 lat Meghan wraz z koleżankami ze szkoły nagrała wideo, w którym ostro skrytykowała firmę Procter & Gamble. Film, który do dziś krąży po YouTube, zrobił w tamtym czasie sporo zamieszania. Młoda Meghan Markle zarzucała w nim koncernowi seksizm. Chodziło o używane w reklamach Procter & Gamble stereotypy na temat roli płci. Np. w spocie reklamowym płynu do mycia naczyń firma mówiła o "amerykańskich MATKACH zmywających naczynia".

Czy mężczyźni nie mogą zmywać naczyń? Jedenastoletnia Meghan Markle i jej koleżanki nie zostawiły na Procter & Gamble suchej nitki, a ich ostra krytyka okazała się bardzo skuteczna. Pod naciskiem uczniów koncern zdecydował się zmienić spot - zamiast "amerykańskich matek" w reklamie pojawiło się określenie "ludzie w całej Ameryce".

Meghan Markle pomoże firmie, którą oskarżała o seksizm

Skuteczność młodej Meghan Markle musiała zapaść głęboko w pamięci szefów firmy, którzy po kilkudziesięciu latach podjęli decyzję o zawiązaniu współpracy właśnie z żoną księcia Harry'ego!

Prowadzona przez Meghan i Harry'ego fundacja Archewell ogłosiła właśnie, że Sussexowie zgodzili się na partnerstwo z koncernem Procter & Gamble.

Fundacja Archewell wierzy, że dzięki wspólnocie i poświęceniu możemy wyzwolić systemową zmianę kulturową. Aby tego dokonać Fundacja Archewell ogłosiła dziś wieloletnie globalne partnerstwo z firmą Procter & Gamble.

Meghan Markle i książę Harry mają w ramach współpracy z firmą zajmować się promowaniem równość płci. Fundacja Sussexów będzie miała pełne ręce roboty, bo Procter & Gamble to jeden z największych producentów produktów higieny - do koncernu należą takie marki, jak Gillette, Pampers, Oral B czy Tampax.

Książę Harry i Meghan Markle w ciąży w 2019 roku
Autor: Facundo Arrizabalaga/Press Association/East News
ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty
NAJNOWSZE