Narodziny drugiego dziecka Meghan Markle będą inne niż Archiego. Ich ogłoszenie też!

2021-02-28 11:01 kp
Meghan Markle i książę Harry po raz pierwszy z synem
Autor: Sky News/Ferrari Press/East News

Fani Meghan Markle i księcia Harry'ego w kolejnych miesiącach będą z niecierpliwością czekać na informację o narodzinach ich drugiego dziecka. Para powita je na świecie w zupełnie innych okolicznościach niż Archiego - już poza rodziną królewską, w nowym domu w Stanach Zjednoczonych i na własnych zasadach. Ogłoszenie narodzin dziecka będzie więc zupełnie inne niż przed dwoma laty.

W Walentynki Meghan Markle i książę Harry ogłosili, że spodziewają się drugiego dziecka. Informacja Sussexów odbiła się szerokim echem na całym świecie, a fani jeszcze bardziej niż kiedykolwiek kibicują szczęśliwemu rozwiązaniu - wszystko dlatego, że w lipcu ubiegłego roku Meghan Markle straciła ciążę. Dziś para z nadzieją patrzy jednak w przyszłość i planuje ją już we czworo.

Drugie dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego przyjdzie na świat w zupełnie innym momencie życia pary, niż to było w przypadku Archiego. Wtedy Meghan i Harry oficjalnie należeli do monarchii, zatem wszelkie ich działania i komentarze obwarowane były protokołami rodziny królewskiej.

Tym razem jednak książęta sami będą decydować o tym kiedy i w jaki sposób przekażą fanom informację o narodzinach drugiego dziecka.

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

Tak dowiemy się o narodzinach drugiego dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego

Ogłoszenie narodzin pierwszego dziecka Meghan Markle oficjalnie podał Pałac Buckingham. W oświadczeniu mogliśmy przeczytać:

Jej Królewska Wysokość Księżna Sussex bezpiecznie urodziła syna o godzinie 5:26 rano. Dziecko waży 7 funtów 3 uncje. Książę Sussex był obecny przy porodzie.

W oświadczeniu dowiadywaliśmy się też, że królowa i inni członkowie monarchii oraz Doria Ragland "zostali poinformowani i są zachwyceni wiadomością" oraz dalej:

Księżna i dziecko są zdrowi i dobrze się czują, a para dziękuje publiczności za wspólne podekscytowanie i wsparcie w tym wyjątkowym czasie w ich życiu.

Teraz, gdy Meghan Markle i książę Harry nie są już czynnymi członkami rodziny królewskiej, ich wszelkie oświadczenia mają zupełnie inny kształt i tak zapewne będzie w przypadku narodzin ich drugiego dziecka. Już ciążę księżnej ich rzecznik ogłosił w krótkim oświadczeniu, pisząc, że "Archie zostanie starszym bratem" - w oświadczeniach monarchii takie stwierdzenia się raczej nie pojawiają.

>> Książę Harry i Meghan w ciążowej sukience! To pierwsze wystąpienie od ujawnienia ciąży

Jeszcze jako royalsi Meghan Markle i książę Harry złamali jednak kilka ważnych zasad. Para nie zdradziła, jaka jest data porodu księżnej, a ona - w przeciwieństwie do Kate Middleton - nie rodziła w obecności mediów przed budynkiem słynnego Lindo Wing w szpitalu św. Marii w Londynie. Meghan odmówiła też pozowania z synem tuż po jego narodzinach, a zamiast tego wzięła udział w krótkiej konferencji kilka dni później.

Oświadczenie o narodzinach chłopca wydał Pałac Buckingham, a książę Harry tego samego dnia odpowiedział na pytania dziennikarzy.

Meghan Markle i książę Harry po raz pierwszy z synem
Autor: Xinhua News/East News

W przypadku drugiego dziecka Meghan Markle para nie musi jednak stosować się do żadnych protokołów. Można spodziewać się, że Sussexowie nie zdradzą terminu i miejsca porodu, a o narodzinach poinformują jakiś czas później. Jeśli oświadczenie wyda ich rzecznik, zapewne będzie ono miało inny kształt niż komunikaty Pałacu Buckingham. Być może zobaczymy też pierwsze zdjęcie, jak to było w przypadku ogłoszenia kolejnej ciąży księżnej.

Przede wszystkim jednak jako prywatni obywatele Meghan Markle i książę Harry nie są do niczego zobowiązani i mogą całkowicie samodzielnie decydować o tym, czym chcą się podzielić ze światem.

Będziecie śledzić te wydarzenia?

NAJNOWSZE