Meghan, Kate, Eugenia i Beatrycze w sukniach ślubnych. Która najpiękniejsza? [SONDA]

2020-07-26 12:00 KP
Księżne i księżniczki w sukniach ślubnych
Autor: Tim Rooke / Rex Features/EAST NEWS; AP/EAST NEWS; Rex Features/East News; Rex Features/East News

Księżniczka Beatrycze dołączyła w piątek 17 lipca 2020 roku do grona zamężnych członkiń brytyjskiej rodziny królewskiej. Wnuczka królowej Elżbiety II i jej wybranek planowali pierwotnie ślub wiosną tego roku, jednak ich plany pokrzyżował koronawirus. W końcu pobrali się podczas cichej ceremonii, a my pytamy - która z książęcych sukien ślubnych z ostatnich lat najbardziej przypadła Wam do gustu?

Księżniczka Beatrycze i Edoardo Mapelli Mozzi bardzo długo czekali na dzień swojego ślubu. Para, która pierwotnie planowała pobrać się wiosną tego roku, musiała zrezygnować z ceremonii na miarę monarchii z powodu pandemii koronawirusa. Zakochani nie chcieli jednak czekać na moment, w którym będą mogli wyprawić ślub z tysiącami fanów wzorem Kate Middleton i Meghan Markle i zamiast tego 17 lipca powiedzieli sobie TAK podczas prywatnej ceremonii dla najbliższych.

Tym samym księżniczka Beatrycze dołączyła do grona książęcych mężatek - Kate Middleton, Meghan Markle i księżniczki Eugenii. Czas porównać ich suknie ślubne!

Kate Middleton, Meghan Markle, księżniczka Eugenia, a może księżniczka Beatrycze? Która z nich miała Waszym zdaniem najpiękniejszą suknię ślubną? Przyjrzyjmy się im wszystkim!

Suknia ślubna Kate Middleton

Na swój ślub z księciem Williamem w 2011 roku Kate Middleton wybrała kreację z domu mody Alexander McQueen, której autorką jest Sarah Burton. Suknia łącząca kolory biały i kości słoniowej składała się z warstw ręcznie szytej koronki i tiulu oraz jedwabnej satyny, a na górze - z gorsetu. Według wyliczeń suknia ślubna Kate Middleton kosztowała... 400 tysięcy dolarów.

suknia ślubna Kate Middleton
Autor: Tim Rooke / Rex Features/EAST NEWS

Suknia ślubna Meghan Markle

Meghan Markle wystąpiła na ślubie z księciem Harry w zaskakująco skromnej kreacji zaprojektowanej przez Clare Waight z domu mody Givenchy. Wybranka księcia Harry'ego wybrała tamtego dnia prostą suknię z białego jedwabiu bez żadnych zdobień z rękawem i dekoltem w łódkę. Podobno Meghan zachwyciła ponadczasowa elegancja projektu. Suknia kosztowała około 135 tysięcy dolarów.

Suknia ślubna Meghan Markle
Autor: AP/East News

Suknia ślubna księżniczki Eugenii

Księżniczka Eugenia tymczasem wzięła ślub w sukni zaprojektowanej przez Brytyjczyków Petera Pilotto i Christophera De Vosa. Eugenia wybrała kreację z grubej tkaniny z tłoczoną koronką, rękawem i dekoltem w literę V. Koszt uszycia sukni dla księżniczki określa się jako zbliżony do sukni Meghan Markle.

Księżniczka Eugenia w sukni ślubnej
Autor: Rex Features/East News

Suknia ślubna księżniczki Beatrycze

Zdecydowanie najbardziej swoją suknią ślubną zaskoczyła jednak księżniczka Beatrycze. Wnuczka królowej Elżbiety II wzięła ślub w kreacji pochodzącej z lat 60., w której sama królowa pojawiła się podczas jednej z premier filmowych. Sukienka uszyta jest z tafty, ozdobiona satyną i diamentami.

>> Księżniczka Beatrycze ślub brała w sukni i tiarze królowej! Książę Andrzej NIE PRZYSZEDŁ!

Księżniczka Beatrycze w sukni ślubnej
Autor: Rex Features/East News
NAJNOWSZE