Królowa Elżbieta II nie oglądała wywiadu Meghan i Harry'ego. Nie będzie komentarza?

2021-03-08 13:30 kp
Meghan Markle i królowa Elżbieta II
Autor: Dylan Travis/ABACA/Abaca/East News, BEN STANSALL/AFP/East News

Podczas gdy cały świat omawia treść wywiadu Meghan Markle i księcia Harry'ego dla Oprah Winfrey, jedną z nielicznych osób, która nie obejrzała rozmowy, jest królowa Elżbieta II. Monarchini nie miała w planach wcześniejszej pobudki, by zobaczyć wywiad. Myślicie, że po doniesieniach medialnych jednak się skusi?

Po wywiadzie Oprah Winfrey z Meghan Markle i księciem Harrym cały świat zastanawia się, jaka będzie reakcja członków brytyjskiej monarchii. A jest na co reagować - Meghan Markle oskarżyła rodzinę królewską o rasizm, opowiadając o tym, że zastanawiano się, jakiego koloru będzie skóra jej syna. Meghan oznajmiła też, że monarchia współpracuje z tabloidami. Książę Harry natomiast powiedział, że Karol i William są "uwięzieni" i poskarżył się na odcięcie od funduszy i pozbawienie ochrony.

Po emisji wywiadu w sieci huczy od dyskusji na temat treści rozmowy Sussexów z amerykańską dziennikarką. Jedną z nielicznych osób w Wielkiej Brytanii, dla których dzisiejszy poranek był spokojny, jest jednak... królowa Elżbieta II. Według doniesień prasy monarchini nie planowała wstać wcześniej, by obejrzeć rozmowę.

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17

Królowa Elżbieta II po wywiadzie Meghan i Harry'ego

Rozmowa Oprah Winfrey z Meghan i Harrym została wyemitowana w Stanach Zjednoczonych w niedzielny wieczór, zatem w Wielkiej Brytanii można było ją zobaczyć w nocy, Królowa Elżbieta II nie planowała wcześniejszej pobudki - zamiast tego streszczenie najważniejszych poruszonych przez Sussexów wątków otrzymała przy śniadaniu.

O czym tak naprawdę powinniśmy mówić w poniedziałek? Dzieci wracają do szkoły, skuteczność programu szczepień - to są wielkie kwestie, na których chce się skupić rodzina królewska, a nie wiadomości o cyrku, jakim jest Oprah i wszystko, co związane z Sussexami

- zdradził informator The Times of London.

Nastrój w rodzinie jest taki: czy każdy może się po prostu zamknąć, do diabła, i czy możemy po prostu zająć się codzienną pracą?

- dodaje źródło związane z monarchią.

Choć Meghan Markle o samej królowej wypowiadała się w samych superlatywach, cała monarchia ostro oberwała i teraz świat oczekuje komentarzy ze strony rodziny królewskiej. Czy takowe się pojawią? Royalsi od początku przyjęli zasadę milczenia wobec kolejnych wypowiedzi i kroków Meghan i Harry'ego i niewykluczone, że tak będzie i tym razem. Stawka jest jednak wysoka, bo gdy w grę wchodzi rasizm, trudno pozostawić sprawę bez komentarza.

NAJNOWSZE