Matthew McConaughey nowym gubernatorem Teksasu? Ma większe poparcie, niż obecny!

2021-04-20 10:02 mm
Matthew McConaughey
Autor: Christopher Peterson / SplashNews.com/East News

Matthew McConaughey coraz bliżej objęcia urzędu gubernatora stanu Teksas! Początkowo rozważania aktora o rozpoczęciu kariery w polityce traktowane były z dużym dystansem. Teraz jednak Matthew prowadzi w sondażach! Aktor ma 1,5 razy większe poparcie, niż obecny gubernator Teksasu, Greg Abbot!

Kolejny znany amerykański aktor podbija świat polityki! Matthew McConaughey ma ogromne szanse zostać nowym gubernatorem Teksasu.

Hitem w USA są najnowsze wyniki sondaży przedwyborczych. Gdyby wybory na gubernatora stanu Teksas odbyły się dziś, Matthew mógłby już wybierać meble do swojego gabinetu. Ma znacznie większe poparcie, niż obecnie urzędujący gubernator Teksasu, Greg Abbott!

"Byłbym głupi, gdybym nie spróbował"

Kiedy Matthew McConaughey po raz pierwszy wspominał, że mógłby rozważyć karierę w polityce, prawie nikt nie traktował jego słów poważnie. Choć Matthew nie byłby pierwszy... Historia zna wiele przypadków polityków wywodzących się z show-biznesu, jak choćby były prezydent Stanów Zjednoczonych, Ronald Reagan. W ostatnich latach urząd gubernatora Kalifornii z powodzeniem piastował Arnold Schwarzenegger. Popularny Arni pełnił tę funkcję przez dwie kadencje.

Czy Matthew McConaughey będzie następny?

W sondażu przeprowadzonym między 6 a 13 kwietnia Matthew McConaughey wyprzedził obecnie urzędującego gubernatora Teksasu. I to z ogromnym zapasem!

Na aktora oddałoby swój głos aż 45% zapytanych mieszkańców Teksasu. Republikanin Greg Abbott mógłby liczyć zaledwie na 33% głosów! 22% ankietowanych nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje.

Co prawda Matthew McConaughey nie zdecydował jeszcze oficjalnie, czy wystartuje w wyborach na gubernatora Teksasu, ale zapytany o to niedawno przez dziennikarzy odpowiedział, że "byłby głupi, gdyby tego nie rozważał".

Z takim poparciem? Trudno się z nim nie zgodzić!

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce
NAJNOWSZE