Mata - płyta Młody Matczak - okładka

i

Autor: Zuza Krajewska, Mata, okładka płyty "Młody Matczak"

Mata na okładce płyty to plagiat? Zdjęcie jak praca argentyńskiej artystki. PORÓWNAJ!

2021-11-20 10:46

Czy szukając pomysłu na okładkę płyty Maty jej autorka inspirowała się pracą argentyńskiej artystki? Romina Ressia w 2017 roku zrobiła zdjęcie, które łudząco przypomina fotkę z frontu albumu "Młody Matczak". Czy to przypadek?

Oskarżenia o plagiat to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą spotkać artystę. Dzięki internetowi bardzo łatwo wytropić podobieństwo dzieła do innej pracy - nawet, jeśli ta pochodzi od mało znanego artysty z drugiego końca świata. Z drugiej strony, czasem naprawdę zdarza się, że dwoje nie mających ze sobą nic wspólnego artystów z różnych krańców globu wpada na podobny pomysł. 

Jak był w przypadku okładki płyty Maty?

Przypadkowe podobieństwo czy plagiat?

Płyta "Młody Matczak" to bez wątpienia ogromny sukces i jeden z największych wydawniczych hitów mijającego roku. Mata ma powody do radości, ale niestety w ostatnim czasie sukces jego albumu przykrywa cień oskarżeń o splagiatowanie okładki!

Internauci wytropili w sieci pracę łudząco przypominającą znane wszystkim zdjęcie Maty. Chodzi o zdjęcie wykonane w 2017 roku przez argentyńską artystkę Rominę Ressia. Ta opublikowała właśnie swoją dawną pracę na Instagramie. Pod zdjęciem polscy fani komentują, w wielu przypadkach sugerując, że Mata ma poważny problem...

Dzwoni papuga i mówi, że musi się udać ?❤️

A przecież Michał tak nie chciał bo o kserobojach za dziecka śpiewała mu kiedyś Molesta ????

Mleko się wylało ?

To mata skopiował to zdjęcie , ono jest z 2017 XD

polish rapper mata likes this

- piszą fani pod postem artystki.

Zdjęcia rzeczywiście są łudząco podobne. Chodzi nie tylko o usta, ale też o kąt ustawienia twarzy, kierunek spojrzenia i kadrowanie fotografii. 

Autorka fotki z okładki płyty "Młody Matczak" tłumaczy, że nie ma mowy o plagiacie. Na pytania o podobieństwo swojej pracy do zdjęcia argentyńskiej artystki odpowiada, że najwyraźniej obie mają podobne poczucie humoru.

Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34
Sonda
Co myślisz o tym podobieństwie?