Mamed Ch. oskarżony! Jakie dokładnie ma zarzuty zawodnik MMA?

2021-07-28 10:24 mm
Mamed Ch. oskarżony zawodnik MMA
Autor: WBF

Mamed Ch. ma poważne kłopoty. Znany m.in. z walk na galach KSW zawodnik MMA został oskarżony o poważne przestępstwa. Co dokładnie zarzuca mu prokuratura?

Spis treści

  1. Mamed Ch. oskarżony. Jakie ma zarzuty?
  2. Jaki wyrok grozi Mamedowi Ch.?

Jak donoszą media, Mamed Ch. wraz z 16 innymi osobami został oskarżony przez Prokuraturę Krajową o poważne przestępstwa. Zarzuty dotyczą paserstwa. Jak informuje na swoich stronach internetowych Telewizja Polsat, sprawę prowadzi Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Łącznie oskarżonym zarzuca się popełnienie aż 140 zabronionych czynów!

Mamed Ch. oskarżony. Jakie ma zarzuty?

Jak dowiadujemy się z cytowanego przez Polsat komunikatu Prokuratury Krajowej, Mamed Ch. i inni oskarżeni podejrzani są o paserstwo. Chodzi o "puszczanie w obieg falsyfikatów banknotów euro na terenie Słowacji oraz paserstwo samochodów, w tym luksusowych, pochodzących z czynów zabronionych popełnionych poza granicami Polski". Dodatkowo oskarżonym zarzuca się fałszerstwo i składanie fałszywych zeznań.

Mamed Ch. został zatrzymany już w czerwcu 2019 roku. Jak donosiły wówczas media, zawodnik MMA trafił w ręce śledczych w sprawie legalizacji kradzionych aut. Prokuratora miała wówczas ustalić, że zawodnik miał mógł uczestniczyć w handlu kradzionymi samochodami. Chodziło o luksusowe marki aut, takich jak BMW, Porsche czy Range Rover.

Jaki wyrok grozi Mamedowi Ch.?

W oficjalnym komunikacie Prokuratura Krajowa wymienia wszystkie czyny, jakie zarzuca się byłemu zawodnikowi MMA. Lista zarzutów jest długa i jeśli prokurator udowodni winę, Mamedowi Ch. grożą poważne konsekwencje.

Na stronach Prokuratury Krajowej czytamy:

Wśród oskarżonych jest zawodnik MMA Mamed Ch., któremu zarzucono paserstwo, w tym w stosunku do mienia znacznej wartości kwalifikowane z art. 291 par. 1 kk w zw. z art. 294 par. 1 kk, nakłaniania do popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia kwalifikowane z art. 18 par. 2 kk w zw. z art. 288 par. 1 kk oraz naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych kwalifikowane z art. 222 par. 1 kk oraz 226 par. 1 kk, a także posiadania broni palnej bez zezwolenia kwalifikowane z art. 263 par. 2 kk.

Czyny zarzucone oskarżonemu zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 23.07.2021
NAJNOWSZE