Małgorzata Godlewska uderza w antyszczepionkowców. "To są realne śmierci, w których uczestniczę"

2022-01-18 14:24 AM
Małgorzata Godlewska
Autor: WBF Małgorzata Godlewska

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim show-biznesie, Małgorzata Godlewska kolejny raz zabrała głos na temat pandemii i przy okazji uderzyła nie tylko w antyszczepionkowców, ale także w Edytę Górniak!

Małgorzata Godlewska nie siedzi długo w polskim show-biznesie, a mimo to wiele osób już zdążyło ją poznać. Wszystko za sprawą wykonywanych przez nią piosenek, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Godlewska na jakiś czas odłożyła muzykę na bok i zajęła się ważniejszymi aktualnie tematami. Mianowicie walczy z pandemią.

Może nie wszyscy wiedzą, ale kontrowersyjna celebrytka jest pielęgniarką na oddziale jednego z warszawskich szpitali. Ministerstwo zdrowia doceniło jej wysiłek, jakim było wsparcie lekarzy czy nawoływanie do szczepień i odpowiednio ją uhonorowali.

Teraz kolejny raz Godlewska zabiera głos w sprawie pandemii i szczepień. W rozmowie z serwisem Vibez, gorzko odniosła się do antyszczepionkowców, a także do samej Edyty Górniak.

Kocham twórczość Edyty Górniak i zawsze będzie dla mnie najważniejsza, ale nie umiem przejść obojętnie obok tego, czego nieświadomie dokonała. Zresztą nie tylko ona. W dzisiejszych czasach social media potrafią dosłownie zabijać. Zróbmy proste, fikcyjne wyliczenie dotyczące 2021 roku. Załóżmy, że Edyta Górniak, poprzez rzeczy, o których mówiła i pisała, zniechęciła do szczepień 10% swoich fanów na Instagramie.

Oczywiście nikogo dosłownie nie przekonywała, ale słowa i komunikaty, lekceważenie sytuacji epidemiologicznej wpływa na innych i ludzie podejmują decyzje na podstawie opinii ich autorytetów. Załóżmy, że to były dorosłe osoby. A więc 10% fikcyjnych fanów Edyty, którzy w konsekwencji mogli zrezygnować ze szczepionki, przełożyłoby się na 115 śmierci w 2021 roku. 115 rodzin mogło stracić swoich bliskich. Jaką moc oddziaływania ma Edyta Górniak, czy jest to tylko Instagram, czy więcej? To pozostawiam wam.

I podobnie z każdą inną osobą: czy to jest kurator oświaty, czy influencer, celebryta i tak dalej… Ich pozycja i zasięgi przekładają się na decyzje dotyczące szczepień. To nie jest wesołe "pierdololo", to są realne śmierci, w których uczestniczę praktycznie codziennie.

- wyliczała Małgorzata Godlewska.

Celebrytka została również zapytana o to, co rządzący mogliby jeszcze zrobić, aby bardziej zmobilizować ludzi do szczepień.

A co zrobiła Australia z Djokovicem? Przy 25 milionach mieszkańców mają w ostatnim okresie od 20 do 50 śmierci dziennie. Potrzebne są konkretne decyzje i odwaga ich wprowadzania bez oglądania się na "internetowych ekspertów.

- mówiła Godlewska.

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Niebawem wyprowadzę się do Warszawy. Mam zamiar zostać aktorką. Teraz przygotowuję się do egzaminów do szkoły teatralnej. Kim jestem?
ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2
NAJNOWSZE