Maciej Dowbor wspomina pracę w TVN24! Wiedzieliście, że tam zaczynał?

2021-04-07 8:07 kp
Maciej Dowbor
Autor: WBF

Dziś Maciej Dowbor to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy i prezenterów rozrywkowych, którego na co dzień możemy oglądać w show Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Mało kto jednak wie, że początki jego kariery były zupełnie inne - Maciej był bliski poważnego, newsowego dziennikarstwa. Serce ciągnęło jednak w inną stronę. Dobrze się stało?

Stacja TVN24 obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. Dziennikarze mają powody do dumy - to oni jako pierwsi stworzyli polską całkowicie newsową stację, która na bieżąco relacjonuje od tamtego czasu najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Przez lata w TVN24 pojawiało się mnóstwo osób, które na dobre zagościły w stacji i rozwinęły swoje kariery, lub wykorzystały doświadczenie i poszły w zupełnie inną stronę.

Tak właśnie było z Maciejem Dowborem. Mało kto wie, że dziennikarz ma za sobą pracę właśnie w stacji TVN24, co teraz przypomniano we wspominkowym materiale stworzonym z okazji 20-lecia stacji. Sam Maciej chętnie wrócił pamięcią do tamtych czasów.

Eska XD #019 - życie jak w serialu

Maciej Dowbor w TVN24. Pamiętacie

Maciej Dowbor zaczynał swoją karierę dziennikarską jeszcze w 1999 roku w radiowej Trójce, gdzie zajmował się sportem. Również w charakterze dziennikarza sportowego trafił później do TVN24, gdzie pracował jako prezenter i redaktor sekcji sportowej i sportowego wydania Faktów.

Teraz Macieja Dowbora mogliśmy zobaczyć w materiale TVN24 o początkach stacji.

20 lat temu byłem piękny, młody i zdaniem niektórych perspektywiczny.😂😂 Wraz z grupą podobnych szaleńców, kompletnie nie wiedząc na co się porywam, dołączyłem do grona głównie młodziutkich dziennikarzy. Mieliśmy tworzyć pierwszy w Polsce kanał niusowy - takie CNN tylko nad Wisłą. @martakuligowska kilka dni temu przypomniała, że minęło równi 20 lat od momentu, kiedy zaczęliśmy pracę nad tym projektem, a w międzyczasie okazało się, że @tvn24.pl przypomniał te historyczne chwile w swoim materiale (@marzenalarowska dziękujemy za screen). Moja kariera w TVN24 nie trwała długo, bo postanowiłem jednak poromansować z rozrywką. Ale zawsze będę uważał, że dzięki @tvn24.pl i wspaniałym dziennikarskim autorytetom dostałem gigantyczną szkołę życia i mogłem przejść prawdziwy telewizyjny chrzest bojowy w warunkach ekstremalnych. I chociaż moje losy medialne potoczyły się nieco inaczej nigdy nie żałowałem tego, że trafiłem do tej redakcji i to w takim ważnym momencie. Pozdrawiam Wszystkich z naszej pionierskiej ekipy, a szczególnie tych, którzy przetrwali 20 lat !!!! Pozdr

- napisał mąż Joanny Koroniewskiej na Instagramie przy okazji wspominania swojej pracy w TVN24. Dzisiaj chyba wszyscy cieszymy się, że Maciej Dowbor poszedł w stronę rozrywki i umila nam wieczory przy takich programach jak Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

A jak wyglądał dwadzieścia lat temu? Zobaczcie!

NAJNOWSZE