Buty z krwią przysporzą Lil Nas X kłopotów. Nike idzie do sądu za straty wizerunkowe

2021-03-30 19:03 es
Lil Nas X
Autor: Invision/Invision/East News

Lil Nas X stworzył Satan Shoes przy współpracy z firmą MSCHF na podstawie butów Nike Air Max 97. O produkcie jest głośno, bo zawiera nie tylko liczne szatańskie symbole, ale także... ludzką krew w podeszwie. Firma Nike od razu ogłosiła, że nie miała z produkcją nic wspólnego. Teraz idą do sądu, ponieważ Satan Shoes są szkodliwe dla wizerunku marki. Lil Nas X będzie miał kłopoty czy dodatkową reklamę?

Lil Nas X wie, jak narobić wokół siebie szumu. Zaczęło się od premiery klipu do „Montero (Call Me by Your Name)”.W kawałku muzyk rozprawia się z siłami, przez które kiedyś ukrywał swoją orientację seksualną. No i tańczy w piekle na kolanach diabła.

Już sam klip wzbudził kontrowersję, a jakby tego było mało to we współpracy z marką MSCHF, Lil Nas X stworzył edycję limitowaną Satan Shoes. Są ozdobione pentagramem oraz wersetem biblii, który odnosi się do Szatana. A co najwazniejsze - mają ludzką krew w podeszwie!

Buty zostały stworzone na podstawie modelu Nike Air Max 97. Firma Nike wydała oświadczenie, w którym przekonywała, że nie ma nic wspólnego z Satan Shoes. Teraz poszła krok dalej.

Eska XD #019 - życie jak w serialu

Nike pozywa Lil Nas X i MSCHF za buty z ludzką krwią w podeszwie

Buty, które stworzył Lil Nas X i MSCHF wyprzedały się w poniedziałek w ciągu minuty. Po zawrotnej cenie ponad 1000 dolarów za sztukę! Kilka godzin później Nike złożyło pozew, prosząc sąd o powstrzymanie MSCHF przed faktyczną dystrybucją butów.

Ponadto Nike domaga się zapłacenia odszkodowania za krzywdy wizerunkowe, jakie poniosła marka. Chodzi o użycie jako bazy butów projektu Air Max 97 bez jej „zgody lub autoryzacji”.

Nike nie zatwierdza ani nie autoryzuje spersonalizowanych butów Satan Shoes MSCHF. Decyzje o tym, jakie produkty umieścić SWOOSH, należą do Nike, a nie do stron trzecich, takich jak MSCHF.

Napisali w skardze prawnicy Nike.

Zauważyli także, że doszło już do „znacznego zamieszania”, w tym wezwań do bojkotu marki ”na podstawie błędnych przekonań, że firma Nike autoryzowała lub zatwierdziła ten produkt ”.

Żeby udokumentować swoje krzywdy, prawnicy Nike opublikowali zrzuty ekranu komentarzy:

- Obłęd, potrzebują Jezusa

- NIGDY, NIGDY NIE WŁOŻĘ WIĘCEJ PARY NIKE I WYRZUCAM WSZYSTKIE, KTÓRE MAM TERAZ ... TO ZŁO, CZYSTE ZŁO

Na razie MSCHF nie komentuje publicznie tych zarzutów.

Lil Nas X zrobił to w swoim stylu:

Ilu followersów mają gwiazdy?

Pytanie 1 z 6
Ile mniej więcej osób obserwuję konto Ariany Grande?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NAJNOWSZE