Lady Gaga poświęciła urodziny na walkę z koronawirusem! Dyskutowała z szefem WHO!

2020-03-29 21:05 kp
Lady Gaga
Autor: Rex Features/East News

Urodziny Lady Gagi zbiegły się w tym roku z szalejącą na świecie pandemią koronawirusa. Wokalistka, która od wielu dni izoluje się we własnym domu, nie zrobiła więc wyjątku i również ten dzień spędziła w zamknięciu. Zamiast świętowania, Gaga wybrała znacznie poważniejsze zajęcie - dyskutowała z szefem WHO, jak powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19!

W trudnych czasach pandemii koronawirusa największe gwiazdy świata pokazują, że nie jest im obojętny los ludzi. Celebryci od wielu dni angażują się w pomoc w walce z chorobą, przekazując często ogromne kwoty pieniężne na rzecz szpitali, organizacji zdrowia i najróżniejszych fundacji. Jak dotąd dotacje przekazali m.in. Blake Lively i Ryan Reynolds, Shawn Mendes, Kylie Jenner, Rihanna, Justin Timberlake, Justin Bieber, Vanessa Hudgens, Jennifer Garner i wiele innych gwiazd.

Jedną z gwiazd, która od samego początku z niepokojem obserwuje rozwój epidemii, jest Lady Gaga. Wokalistka była jedną z pierwszych, które zdecydowały się na kwarantannę po rozmowie z lekarzami i specjalistami i apelowała do swoich fanów, by również pozostały w domach. Teraz, w dniu swoich urodzin, Gaga oczywiście również działała.

Lady Gaga walczy z koronawirusem

Lady Gaga obchodziła w sobotę swoje 34. urodziny i z tej okazji mogliście oglądać na Hotplota.pl specjalną galerię z jej metamorfozami z ostatnich piętnastu lat. Jak świętowała sama zainteresowana? Wokalistka przebywa na kwarantannie z ukochanym Michaelem Polanskym i najprawdopodobniej to właśnie wyłącznie w jego towarzystwie spędziła ten dzień. Gaga znalazła jednak w sobotę czas również na obowiązki - takie jak rozmowa z szefem WHO, Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem. Temat? Oczywiście koronawirus!

Bardzo dobra rozmowa telefoniczna z Lady Gagą. Podziękowałem jej za jej nieustanne wysiłki, by okazywać współczucie i życzliwość światu. Jest gotowa wspierać WHO w każdy możliwy sposób w walce z Covid-19. I wszystkiego najlepszego! Jestem wzruszony, że spędzasz ten moment na szukaniu sposobów wspierania świata podczas #COVID19. Przesyłam Ci najlepsze życzenia! Dziękujemy za uprzejmość w tak ważnym momencie dla nas wszystkich! Razem!

- napisał na Twitterze etiopski polityk.

Szlachetne z jej strony?

Filmy, których jeszcze nie widziałeś. Te tytuły warto nadrobić: #zostańwdomu
NAJNOWSZE