House of Gucci: dzięki roli Lady Gaga rzuciła papierosy i picie

2021-11-22 18:50

House of Gucci to kolejny film, w którym Lady Gaga próbuje swoich sił jako aktorka. Wciela się w Patrizię Reggiani, skazaną za zlecenia zabójstwa byłego męża - Maurizio Gucci. To postać trudna i wymagająca czerpania inspiracji z wielu trudnych emocji. Lady Gaga w nowym wywiadzie opowiada, jak sobie poradziła i co zawdzięcza tej roli.

House of Gucci to nowy film, który opowiada mrożącą krew w żyłach historię słynnego domu mody. Lady Gaga występuje tam jako Patrizia Reggiani, kobieta skazana za zlecenia zabójstwa byłego męża - Maurizio Gucci. To postać trudna i złożona. Nazywana przez włoską prasę „Czarną Wdową” miała w sobie dużo mroku i uroku.

Jak Lady Gaga poradziła sobie z tak wymagającą rolą? O tym gwiazda mówi w nowym wywadzie.

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY

Lady Gaga dzięki House of Gucci rzuciła używki

W wywiadzie dla Irish Times Lady Gaga wyznała, że w momencie otrzymania scenariusza była w bardzo trudnym momencie życia. Zmagała się z depresją, była wykończona po premierze płyty Chromatica. Nie chciała dłużej być Lady Gagą. Kiedy więc nadarzyła się okazja, by zostać Patrizią Reggiani, zgodziła się.

Rola słynnej Czarnej Wdowy była bardzo wymagająca. Lady Gaga musiała poddać się trudnym emocjom i wejść do głowy swojej bohaterki, co nie zawsze było łatwe. Na szczęście mogła liczyć na wsparcie reżysera. Stwierdziła, że Ridley Scott to jeden z niewielu reżyserów, którzy kochają artystów, a nie tylko samych siebie.

Wspominała.

Lady Gaga zdradziła też, że rola w House of Gucci bardzo zmieniła jej życie.

Polska premiera Dom Gucci zapowiedziana jest na 26 listopada.

Bardzo kocham Ridleya. Czułam, że czuwa nade mną. Widział, jak coraz bardziej wpadam w tę postać i zwykł mówić: „Trzymasz się? Wszystko ok?" Odpowiadałam, szczerze, a on zawsze mi mówił: „Cokolwiek to jest, mam nadzieję, że zostawisz to tutaj”.

[Patrizia Reggiani] Jest niesamowicie skomplikowaną jednostką i kiedy żyjesz cały czas w trybie przetrwania – a ona zawsze była w trybie przetrwania – to nieustannie tworzy taką traumę. Kiedy wróciłam samolotem z Włoch, rzuciłam papierosy, rzuciłam alkohol. Wylądowałam w LA i uporządkowałam swoje życie, ponieważ nie mogłam już tak żyć. Zabijało mnie, bo zabijało ją.

Lady Gaga - jak dobrze ją znasz?

Pytanie 1 z 7
Od czego zaczęła się jej kariera muzyczna?