Książę William o odejściu Harry'ego i Meghan: "Nie moge się nim dłużej opiekować"

2020-01-12 15:08 kp
Książę William, książę Harry
Autor: Matrix Media Group/face to face/FaceToFace/REPORTER; TOBY MELVILLE/AFP/East News

Decyzja Meghan Markle i księcia Harry'ego o odejściu z rodziny królewskiej to najbardziej szokująca wiadomość początku 2020 roku. Co jednak bardziej zaskakujące - swoich planów Sussexowie nie uzgodnili z członkami rodziny Harry'ego, którzy teraz gorączkowo szukają rozwiązania i wyjścia z kryzysu wizerunkowego. Decyzja Harry'ego dotknęła szczególnie księcia Williama.

Książę William i książę Harry przez całe lata rozczulali brytyjską opinię publiczną swoją niezwykłą więzią. Bracia, którzy w młodości stracili matkę - księżną Dianę - od dzieciństwa byli niemal nierozłączni i wspierali się w każdej decyzji. Sytuacji tej nie zmieniło się pojawienie w życiu Williama Kate Middleton. Książę Harry zamieszkał po sąsiedztwie z bratem i jego żoną i chętnie udzielał się z nimi publicznie.

Dopiero związek księcia Harry'ego z Meghan Markle diametralnie zmienił stosunki między braćmi. Według plotek książę William zdecydowanie odradzał bratu małżeństwo z amerykańską, rozwiedzioną aktorką, a i Meghan nie znalazła wspólnego języka z Kate Middleton. W efekcie Sussexowie krótko po ślubie wyprowadzili się z dzielonego wcześniej z Cambridge'ami pałacu Kensington.

Książę Wiliam komentuje Megxit

I choć relacje między Williamem i Harry były złe już od wielu miesięcy, dziś z całą pewnością można je nazwać lodowatymi. Książę William nie wsparł brata w 2019 roku, gdy ten ogłaszał swoją walkę z tabloidami i prześladowaniem jego żony, a teraz ostro skomentował jego decyzję o odcięciu się z rodziny królewskiej. Nie ma wątpliwości, że mąż Meghan Markle nie znalazł zrozumienia w oczach Williama, który w przyszłości zasiądzie na brytyjskim tronie i wszystkie swoje działania podporządkowuje interesowi monarchii.

Sunday Times donosi, że książę William w rozmowie z przyjacielem w bardzo surowych słowach ocenił postępowanie księcia Harry'ego.

Przez całe życie obejmowałem brata ramieniem i nie mogę tego dłużej robić; jesteśmy oddzielnymi bytami. Przykro mi z tego powodu. Wszystko, co możemy zrobić, i wszystko, co mogę zrobić, to spróbować go wspierać i mieć nadzieję, że nadejdzie czas, kiedy wszyscy będziemy w śpiewać w jednym tonie. Chcę, żeby wszyscy grali w drużynie.

- miał powiedzieć książę William.

Myślicie, że książę Harry będzie szukał u niego w przyszłości pomocy? Jak dotąd, jego przyszłość z Meghan Markle zapowiada się całkiem ciekawie:

>> Meghan Markle podpisała kontrakt z Disneyem. Będzie lektorką! Wraca do Hollywood?

NAJNOWSZE