Książę Karol MA KORONAWIRUSA! W jakim stanie jest 71-letni ojciec Williama i Harry'ego?

2020-03-25 11:49 nk
Książę Karol
Autor: AP/Associated Press/East News

Przedstawiciel brytyjskiej Rodziny Królewskiej poinformował, że 71-letni Książę Karol otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa! Ze względu na wiek, najstarszy syn królowej Elżbiety II jest w grupie ryzyka! Wiemy, jak czuje się ojciec książąt Williama i Harry'ego! Sprawdźcie szczegóły!

Pandemia koronawirusa rozszerza się. Mimo globalnego zastosowania środków zapobiegawczych, na całym świecie codziennie notuje się kilkadziesiąt nowych przypadków choroby covid-19. Wśród osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 znalazło się wiele gwiazd, a także polityków. Niestety, dziś niepokojące wiadomości nadchodzą z Wielkiej Brytanii. Koronawirus został potwierdzony u tamtejszego następcy tronu!

Książę Karol ma koronawirusa!

Sytuacja epidemiologiczna na świecie jest naprawdę dramatyczna. Wielu osób nawet nie diagnozuje się ze względu na niedobór testów na koronawirusa.

Brytyjski książę Karol przeszedł test. Jak informuje Clarence House, czyli oficjalna siedziba księcia Walii i jego żony, księżnej Kornwalii, ojciec Williama i Harry'ego uzyskał wynik pozytywny.

Z oświadczenia przedstawicieli księcia Karola wiemy, jak czuje się chory.

Książę Walii przeszedł pozytywnie test na koronawirus. On wyjazuje łagodne objawy, ale poza tym pozostaje w dobrym zdrowiu i od ostatnich kilku dni pracuje z domu, jak zwykle.

- wyjaśnił rzecznik prasowy księcia.

Testowi na koronawirusa poddano także żonę Karola, księżną Camillę.

Księżna Kornwalii również została poddana testowi, ale nie ma wirusa Zgodnie z rządowymi i lekarskimi zaleceniami, Książę i Księżna izolują się obecnie w domu w Szkocji. Testy zostały przeprowadzone przez NHS (publiczną służbę zdrowia - przyp.red.) w Aberdeenshire, gdzie spełnili kryteria wymagane do przeprowadzenia testu.

- powiedział przedstawiciel Clarence House.

Niestety, nie wiadomo, od kogo książę Karol zaraził się koronawirusem. Choroba może rozwijać się w organizmie nawet dwa tygodnie, a w tym czasie następca brytyjskiego tronu przebywał w wielu miejscach i spotkał się z mnóstwem ludzi.

Nie jest możliwe ustalenie, od kogo książę złapał wirusa z powodu wysokiej liczby spraw, w które był zaangażowany jako osoba publiczna w ciągu ostatnich tygodni.

- dodał rzecznik księcia.

Książę Karol to najstarsze dziecko królowej Elżbiety II i w związku z tym - pierwsza osoba w kolejce do brytyjskiego tronu. Ojciec księcia Williama i księcia Harry'ego ma 71 lat, więc ze względu na wiek jest osobą z grupy wysokiego ryzyka zgonu z powodu choroby covid-19. Mamy nadzieję, że książę Karol szybko dojdzie jednak do siebie.

Książę Karol i Królowa Elżbieta II
Autor: Yui Mok/Press Association/East News
Seriale, które warto teraz nadrobić: #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE