Książę Harry nie spędził z królową urodzin. Dał jej w zamian pocztówkę od Meghan Markle

2021-04-22 15:33 kp
Królowa Elżbieta II i książę Harry
Autor: George Rogers/SIPA/SIPA/East News

Książę Harry zawiódł zapewne oczekiwania członków brytyjskiej monarchii, zaledwie dzień przed urodzinami królowej Elżbiety II wracając do Kalifornii. Wbrew temu, co sugerowały brytyjskie media, royals krótko po pogrzebie odleciał do Los Angeles, gdzie czekała na niego Meghan Markle. Sussexowie nie zapomnieli jednak o urodzinach królowej i podarowali jej symboliczną kartkę...

Brytyjskie media wiązały wielkie nadzieje z powrotem księcia Harry'ego do Wielkiej Brytanii na pogrzeb księcia Filipa. Wizyta Harry'ego była jego pierwszą podróżą do Londynu od ponad roku, kiedy to Sussexowie porzucili obowiązki z monarchii i przeprowadzili się za ocean. Fani wiele dni przed pogrzebem zastanawiali się, jak książę Harry zostanie potraktowany przez swoich bliskich i czy jego pobyt w Windsorze przyniesie przełom w ich relacjach.

I tak królowa Elżbieta II uchroniła księcia Harry'ego przed upokorzeniem, zarządzając, by nikt z członków monarchii nie występował na pogrzebie w wojskowym mundurze - ten nie przysługuje już bowiem mężowi Meghan Markle. W procesji za trumną księcia Filipa Harry'ego i Williama oddzielał ich kuzyn, choć już po ceremonii można było zobaczyć, jak bracia wracają do zamku, rozmawiając.

Szybko wyszło na jaw, że royalsi nie przeprowadzili jednak kluczowych rozmów. Karol i William obawiali się przecieków do mediów - do których doszło po ich ostatnich rozmowach i ostatecznie wszyscy troje rozmawiali zaledwie przez dwie godziny.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

Urodziny bez księcia Harry'ego

Nie potwierdziły się też doniesienia, według których książę Harry miał pozostać w Wielkiej Brytanii kilka dni dłużej, by razem z królową Elżbietą II obejść jej 95. urodzin. Dzień przed świętem Elżbiety książę wsiadł w samolot do Stanów Zjednoczonych. Nie zostawił jednak monarchini z niczym.

Jak donosi Us Weekly, tuż przed wylotem książę Harry spotkał się z królową i przekazał jej urodzinowy podarunek - pocztówkę i życzenia od niego i Meghan Markle. Trudno wyobrazić sobie, by ten gest usatysfakcjonował jego babcię, która od ponad roku nie widziała się z prawnukiem, małym Archiem. A coraz więcej osób zaczyna powątpiewać w to, czy jeszcze kiedyś będzie miała okazję go spotkać, bo Meghan nie ukrywa, że nie ma w planach odwiedzania krewnych męża w Londynie.

NAJNOWSZE