Książę Harry i książę William na odsłonięciu pomnika księżnej Diany [GALERIA]

2021-07-01 16:12 kp

Brytyjczycy w ostatnich dniach z niecierpliwością czekali na ceremonię odsłonięcia pomnika ukochanej przez wielu księżnej Diany w ogrodach Pałacu Kensington. Wydarzenie odbyło się 1 lipca, dokładnie w dniu, w którym Diana Spencer skończyłaby 60 lat. Emocje wzbudzała jednak przede wszystkim lista gości - obok księcia Williama na odsłonięciu pomnika pojawił się książę Harry. Stosunki między braćmi są ostatnio bardzo złe.

Książę William i książę Harry wzięli razem udział w ceremonii odsłonięcia pomnika księżnej Diany w położonym na terenie Pałacu Kensington Sunken Garden. To właśnie tam "królowa serc" mieszkała w trakcie swojego pobytu na królewskim dworze, a ogrody Sunken były jej ukochanym miejscem. W dniu jej 60. urodzin w ogrodach stanął jej pomnik, który będą mogli oglądać teraz wszyscy poddani.

Choć według wstępnych planów w wydarzeniu miało wziąć ponad sto osób, z powodu wciąż panującej pandemii koronawirusa na ceremonii pojawiło się jedynie wąskie grono gości. Najważniejszymi z nich byli oczywiście synowie Diany - książę William i książę Harry. Pojawienie się Harry'ego w Londynie wzbudzało ogromne emocje, oczywiście z powodu jego chłodnych stosunków z członkami rodziny królewskiej, a przede wszystkim z Williamem. Media od dawna rozpisują się na temat konfliktu między braćmi. Wystarczy przypomnieć o oskarżeniach, jakie pod adresem monarchii wysuwał w ostatnich miesiącach ex-royals.

>> Książę William skomentował wywiad Meghan i Harry'ego! Widać, że jest wściekły

Już na wiele dni przed odsłonięciem pomnika księżnej Diany było wiadomo, że na ceremonii zabraknie księcia Karola. Zdaniem dziennikarzy następca tronu nie chciał swoją obecnością wzbudzać kontrowersji, a poza tym... nie miał ochoty na spotkanie z księciem Harrym. Na wydarzeniu nie pojawiła się też ani Meghan Markle, ani Kate Middleton. Swoją obecność zapowiedzieli natomiast bliscy księżnej Diany z rodziny Spencer.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

Książę Harry i książę William odsłaniają pomnik księżnej Diany

Jak donosiły brytyjskie media, książę Harry, który na czas pobytu w Londynie zatrzymał się we Frogmore Cottage, przybył do Kensington Palace jeszcze przed ceremonią, by z dala od kamer porozmawiać z księciem Williamem. Bracia mieli zawrzeć "milczącą umowę", dzięki której na czas oddania hołdu ich matce odłożyli na bok dzielące ich różnice.

Na odsłonięciu pomnika księżnej Diany książę Harry i książę William stali obok siebie. Bracia wyglądali na zrelaksowanych i gawędzili ze sobą między oficjalnymi punktami ceremonii. Brytyjczycy dawno nie mieli okazji oglądać księcia Harry'ego z szerokim uśmiechem na twarzy. Według brytyjskich mediów zaraz po wydarzeniu Harry planuje wsiąść w samolot do Kalifornii.

Zobaczcie zdjęcia!

NAJNOWSZE