Książę Filip nie żyje? Nekrolog wypuszczony przez BBC zaniepokoił internautów

2021-03-06 13:02 es
Książę Filip
Autor: Philip Toscano/Press Association/East News

Od kilku tygodni książę Filip przebywa w szpitalu. Sytuacja jest poważna, bo 99-letni monarcha przeszedł operację serca w ostatnich dniach. Sympatycy rodziny królewskiej czujnie obserwują każde doniesienie o stanie zdrowia męża królowej Elżbiety II. Zaniepokoił ich materiał wyemitowany przez BBC. Sieć telewizyjna jako pierwsza poinformuje naród o tym, że książę Filip nie żyje.

Książę Filip trafił do szpitala kilka tygodni temu. Miał tylko odpocząć, a przeszedł operację serca. I chociaż Pałac Buckingham w swoich oświadczeniach zapewnia, że monarcha czuje się dobrze i reaguje na leczenie, internauci są zmartwieni.

Stacja BBC ma prawo jako pierwsza poinformować o najważniejszych wydarzeniach w rodzinie królewskiej. O tym, że książę Filip nie żyje dowiedzielibyśmy się właśnie z BBC. Dlatego internautów wystraszył materiał, który wyemitowali.

BBC publikuje nekrolog księcia Filipa

Sytuacja ze zdrowiem monarchy jest poważna. Książę Filip ma 99 lat i przeszedł operację serca. Brytyjskie media przygotowują się na najgorsze. Jednak wygląda na to, że stacja BBC posunęła się za daleko. Prawdopodobnie pomyłkowo wyemitowali nekrolog arystokraty. Materiał został przygotowany wcześniej, aby móc poinformować naród, że książę Filip nie żyje jak najszybciej. Tylko że monarcha nie umarł! A przynajmniej nie wiemy o tym.

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17

W jednej minucie dziennikarze BBC relacjonowali przemówienie Nicola Sturgeon i innych członków parlamentu w Salmond Enquiry, a potem nagle transmisja została przełączona i pokazano stare ujęcia księcia Edynburga. Czarno-białe materiały z księciem Filipem poleciały dwukrotnie, zanim ekran zrobił się czarny. Pod koniec programu, pojawiła się wiadomość z przeprosinami od BBC:

Przepraszamy za przerwę w tym programie i pracujemy nad naprawieniem usterki.

Tymczasem książę Filip żyje i trafił do innego szpitala. Pałac Buckingham poinformował, że monarcha został przeniesiony do prywatnej placówki króla Edwarda VII w Londynie. Trafił tam w piątek rano po „udanej” operacji serca w czwartek.

NAJNOWSZE